Австрийският шампион Залцбург и Байерн завършиха 1:1 в първия 1//8-финал помежду им от Шампионската лига. Влезлият като резерва в самото начало Жуниор Чиквубуйке Адаму (21) вкара красив гол и шокира баварците, които упражниха натиск и едва в края Кингсли Коман (90) успя да изравни.

Баварците имаха първата възможност за гол в 10-ата минута, когато Серж Гнабри получи подаване в наказателното поле, преодоля двама бранители и шутира, а вратарят Кьон спаси. Две минути след това получилия травма Окафор бе заменен и вместо него на терена се появи Жуниор Чиквубуйке Адаму. Стражът на домакините се намеси блестящо в 19-ата минута, когато Кимих центрира от корнер. Кингсли Коман засече топката на границата на наказателното поле, но не затрудни швейцарския страж на австрийците.

Залцбург отговори на натиска с контраатака в 21-ата минута, когато Карим Адейеми спечели няколко метра, комбинира с влезлия като резерва Адаму, който с удар от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Свен Улрайх и даде аванс на "биковете". Три минути след това те имаха страхотен шанс да удвоят преднината си, но Улрай отрази шут на Ааронсон.

След половин час игра Серж Гнабри проби през средата на терена и подаде към Лерой Сане, който стреля мощно към далечния ъгъл на вратата, а топката премина много близо до гредата. Десет минути след това два удара на Гнабри бяха блокирани, а секунди по-късно изстрел с глава на Коман бе уловен от Кьон. Малко преди почивката Адейеми не успя а затрудни Улрайх.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

През второто полувреме германският шампион натисна в търсене на изравнително попадение. Кингсли Коман на два пъти не успя с удари от далечна дистанция, а след час игра Томас Мюлер поиска дузпа, падайки лесно след съприкосновение с Вьобер. Съдията обаче даде знак играта да продължи. Малко след това ефектна задна ножица на Серж Гнабри срещна тялото на Мюлер. Домакините все по-трудно излизаха от своята половина, но с подкрепата на верните си фенове рядко допускаха опасности пред вратата на Кьон.

В 73-ата минута след удар на Коман топката бе избита в корнер от вратаря на домакините, а след неговото изпълнение Лерой Сане шутира отдалеч над напречната греда. Кьон спаси вратата си три минути след това при удар на Лерой Мане и опит за добавка на Серж Гнабри.

Шут на Адейени в 80-ата минута бе избит с крак от вратаря Улрайх, а при добавката на Адаму бранителят на баварците Павар застана на пътя на топката и изби в корнер. Пет минути след това пък гостите пропиляха чудесна възможност, след като Коман центрира и трима играчи се разминаха с топката пред вратарското поле. Все пак в последната 90-а минута Павар центрира отдясно и Томас Мюлер продължи към Левандовски, който не успя да стигне до топката, но там бе Кингсли Коман, който от близка дистанция изравни за 1:1.

Двата тима ще решават всичко на реванша в Мюнхен на 8 март, а от този сезон голове на чужд терен не са от значение.

ЗАЛЦБУРГ - БАЙЕРН 1:1
1:0 Жуниор Чиквубуйке Адаму (21), 1:1 Кингсли Коман (90)

Залцбург: 18. Кьон , 43. Кристенсен, 22. Соле, 39. Вьобер, 17. Улмер-к, 7. Капалдо, 19. Камара, 13. Зайвалд (80 21. Сучич), 11. Арънсън, 77. Окафор (12 9. Адаму ), 27. Адейеми (87 14. Кяргаард)
Резерви: 1. Мантъл, 33. Валке, 23. Шимич, 9. Адаму, 4. Пятковски, 16. Юнузович, 14. Кяргаард, 44. Тияни, 21. Сучич, 10. Бернеде, 37. Гуиндо, 2. Ван дер Бремпт
Треньор: Матиас Ясле

Байерн: 26. Улрайх, 5. Павар, 4. Зюле, 21. Ернандес, 6. Кимих, 24. Толисо (80 18. Забитцер ), 7. Гнабри (77 13. Чупо-Мотинг), 11. Коман , 10. Сане, 25. Мюлер-к, 9. Левандовски
Резерви: 36. Фрюхтъл, 44. Станишич, 38. Видович, 40. Тилман, 2. Упамекано, 23. Нианзу, 13. Чупо-Мотинг, 14. Ванер, 3. Ричардс, 18. Забитцер, 22. Марк Рока, 20. Сар
Треньор: Юлиан Нагелсман

Залцбург, стадион "Ред Бул Арена"
Съдия: Майкъл Оливър (Англия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия