Попълнете търсена ключова дума или фраза

Байерн смачка Залцбург, Левандовски с хеттрик за рекорд ВИДЕО

Баварците елиминираха австрийския първенец в шоу с 8 гола и са на 1/4-финалите в ШЛ

снимка: Getty Images/Gulliver
1 от 5

Байерн разби Залцбург със 7:1 на „Алианц Арена“ в 1/8-финален мач-реванш и с общ резултат 8:2 се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига. Роберт Левандовски (12-дузпа, 21-дузпа, 23) вкара хеттрик за рекорд в турнира, Томас Мюлер (54, 83) реализира два гола, а по веднъж се разписаха Серж Гнабри (31) и Лерой Сане (85). Голът за австрийците реализира Мауритс Кяергаард (70).

Домакините смачкаха австрийския шампион още през първата част. Още в първите секунди вратарят Филип Кьон спаси удар на Роберт Левандовски (12-дузпа, 21-дузпа, 23), който обаче реализира хеттрик в рамките на 12 минути и пренаписа историята в турнира. Полякът реализира три гола за най-кратко време от първия съдийски сигнал и подобри рекорда на Марко Симоне, вкарал хеттрик за Милан срещу Розенборг след само 24 минути игра през 1996 година. И при двете дузпи за баварците бе фаулиран самият Левандовски от Максимилиан Вьобер.

Десет минути след хеттрика на поляка дойде времето и на Серж Гнабри (31) да се разпише за 4:0 след чудесен извеждащ пас на Кингсли Коман и хубав диагонален удар. В 39-ата минута Бенжамен Павар получи хубаво центриране от корнер и засече топката опасно, но вратарят Кьон спаси.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Баварците продължиха да натискат и след почивката и в 48-ата минута след удар на Левандовски рикошет спаси гостите, но след това Томас Мюлер (54) комбинира с Лерой Сане и вкара за 5:0.

Лека полека домакините намалиха оборотите и австрийците върнаха едно попадение чрез Мауритс Кяегаард (70), който получи топката от Бренден Ааронсон и разстреля Мануел Нойер за 5:1.

Германският шампион се ядоса и в рамките на две минути вкара нови два гола във вратата на Филип Кьон. Томас Мюлер (83) вкара второто си попадение в мача, с след това Левандовски асистира на Лерой Сане (85) за крайното 7:1.

БАЙЕРН - ЗАЛЦБУРГ 7:1
(в първата среща 1:1, общ резултат 8:2)
1:0 Роберт Левандовски (12-дузпа), 2:1 Роберт Левандовски (21-дузпа), 3:0 Роберт Левандовски (23), 4:0 Серж Гнабри (31), 5:0 Томас Мюлер (54), 5:1 Мауритс Кяергаард (70), 6:1 Томас Мюлер (83), 7:1 Лерой Сане (85)

Байерн (3-4-3): 1. Мануел Нойер (К) – 5. Бенжамен Павар, 4. Никлас Зюле (67 23. Танги Нианзу), 21. Люка Ернандес (60  2. Дайо Упамекано) – 7. Серж Гнабри (46 20. Буна Сар), 6. Йозуа Кимих, 42. Джамал Мусиала (66 22. Марк Рока), 11. Кингсли Коман (66 13. Ерик-Максим Чупо-Мотинг) – 25. Томас Мюлер, 9. Роберт Левандовски, 10. Лирой Сане
Резерви: 26. Свен Улрайх, 2. Дайо Упамекано, 3. Омар Ричардс, 13. Ерик Максим Чупо-Мотинг, 14. Пол Ванер, 18. Марсел Забицер, 20. Буна Сар, 22. Марк Рока, 23. Танги Нианзу, 38. Габриел Видович, 40. Малик Тилман, 44. Йосип Станишич
Треньор: Юлиан Нагелсман

Залцбург (4-3-1-2): 18. Филип Кьон – 43. Расмус Кристенсен, 22. Умар Солет (46 4. Камил Пьонтовски), 39. Максимилиан Вьобер, 17. Андреас Юлмер (К) – 7. Николас Капалдо, 19. Мохамед Камара (67 44. Само Тижани), 13. Николас Зайвалд (46 21. Лука Сучич) – 11. Бренден Ааронсон – 9. Чуквубуике Адаму (62 14. Мауритс Кяергаард), 27. Карим Адейеми (62 30. Бенжамин Шешко)
Резерви: 1. Нико Мантъл, 33. Александер Валке, 37. Даода Гиндо, 4. Камил Пьонтовски, 2. Иняс ван дер Бремпт, 10. Антоан Бернеде, 21. Лука Сучич, 44. Само Тижани, 16. Златко Юнузович, 14. Мауритс Кяергаард, 30. Бенжамин Шешко, 44. Самсон Тиджани, 95. Бернардо
Треньор: Матиас Йесле

Мюнхен, стадион "Алианц Арена"
Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия