Зенит падна драматично у дома от ФК Брюж с 1:2 в първия им мач от група F на Шампионската лига.

Гостите бяха ударени преди тази среща от COVID-19 и след направените тестове заразени се оказаха трима важни футболисти - вратарят Симон Миньоле, Одилон Косуну и Михал Кръменчик.

През първото полувреме нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си и да взема аванс в резултата.

След почивката гостите от Белгия поведоха с гол на Емануел Денис (63), който се възползва от грешка в отбраната на руския гранд и се разписа от близка дистанция. Зенит натисна и успя да изравни след силен далечен шут на Деян Ловрен, при който в 74-ата минута се стигна до удар в гредата и автогол на вратаря Итан Хорват.

Драмата настъпи в добавеното време, като в последните секунди Шарл де Кеталар (90+3) успя да донесе трите точки за белгийците.

Група F
Зенит - ФК Брюж 1:2

0:1 Емануел Денис (63), 1:1 Итан Хорват (74-автогол), 1:2 Шарл де Кетелар (90+3)

Зенит: 41. Кержаков, 6. Ловрен , 44. Ракитский, 15. Караваев, 4. Круговой, 27. Оздоев, 5. Бариос, 14. Кузяев (7220. Вендел), 22. Дзюба, 7. Азмун, 11. Дриуси (7217. Мостовой)
Треньор: Сергей Семак

ФК Брюж: 22. Хорват , 2. Собол, 77. Клинтон Мата , 44. Мекеле, 18. Рика, 25. Вормер, 26. Ритс , 20. Ванакен , 11. Диата (7810. Ланг), 90. Де Кетелар , 42. Денис (8227. Баджи)
Треньор: Филип Клемент

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна

КЛАСИРАНИЯ В ГРУПИТЕ НА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!