ПСЖ и Бенфика завършиха при 1:1 в среща от група Н на Шампионската лига.

Двубоят започна без опасно положения пред двете врати, а в 19-ата Бенфика можеше да получи дузпа за игра с ръка на Ашраф Хакими, но реферът даде знак играта да продължи.

Двадесет минути по-късно реферът наду свирката и посочи бялата точка за нарушение в наказателното поле на Бенфика. Килиан Мбапе застана зад топката и откри резултата (1:0).

В началото на втората част и двата тима пропуснаха добри възможности за гол. Първо Килиан Мбапе стреля покрай вратата в 52-ата минута, а две по-късно Алекс Грималдо стори същото с удар от вътрешността на наказателното поле.

След час игра Рафа Силва от Бенфика проби в наказателното поле на ПСЖ и бе съборен, а след консултация с ВАР реферът Майкъл Оливър отсъди дузпа. Зад топката застана Жоао Марио, които я прати под напречната греда на Донарума за 1:1. Минути преди края гол на Килиан Мбапе бе отменен поради засада.

В другата среща от групата, играна по-рано днес Макаби Хайфа победи Ювентус с 2:0 у дома.

ПСЖ и Бенфика са начело в класирането с по 8 точки, следва Бенфика, Ювенус и Макаби с 3.