Бенфика победи у дома Олимпик (Лион) с 2:1 в среща от третия кръг на група G и с първата си победа се върна в борбата за класиране в следващата фаза на Шампионската лига. В другия мач от тази група РазенБалшпорт Лайпциг обърна гостуващия Зенит с 2:1.

„Орлите“ поведоха рано с гол на Рафаел Силва (4) след многоходова атака и пас на Черви. До края на полувремето и двата отбора търсеха гола, но без успех. За Бенфика пропусна Харис Сеферович, а Максуел Корне не се разписа при най-изгодната ситуация за гостите.

През втората част Мемфис Депай (70) изравни след асистенция на Дюбоа, но малко преди края  Пици (85) донесе победата на „орлите“ от португалската столица Лисабон и върна надеждите им за прескачане на групата.

След първия си успех Бенфика е на трето място с 3 точки. Лион допусна първо поражение, но има 4 точки, колкото и вторият Зенит, а на върха е РБ Залцбург с 6.