Португалският гранд Бенфика разпиля гръцкия ПАОК с 4:1 на препълнения стадион "Тумба" и се класира за груповата фаза на Шампионската лига за девета поредна година.

Срещата започна отлично за бившия тим на Димитър Бербатов. Гръцкият отбор натисна своя португалски съперник и стигна до гол в 13-ата минута.

Всичко за домакините обаче приключи още до почивката. В 20-ата минута Жардел направи 1:1, а в 26-ата минута стражът на ПАОК Пашалакис направи груба грешка в опит да спаси топката да излезе в корнер, а след това фаулира нападател на Бенфика. Салвио бе безпощаден от бялата точка и даде аванс на своя тим.

Бенфика дръпна с 3:1 в 39-ата минута, когато Пици прати топката в мрежата и реши всичко.

През второто полувреме отново Салвио се разписа от дузпа, за да оформи крайното 4:1 за Бенфика.

Матос от тима на домакините пък получи червен картон в 76-ата минута, но двубоят така или иначе вече бе решен.

В четвъртък от 19:00 часа ще бъде теглен жребият за груповата фаза на Шампионската лига.