Челси срази лидера на испанската Ла Лига Атлетико (Мадрид) с 2:0 на "Стамфорд Бридж" в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига и с общ резултат 3:0 се класира за следващата фаза на турнира. "Сините" бяха спечелили с 1:0 в румънската столица Букурещ заради рестрикциите в Испания заради пандемията от коронавирус, а в ответния мач победиха с голове на Хаким Зиеш (34) и Емерсон (90+4). Така лондонският тим взе реванш от тима на Диего Симеоне за отпадането на полуфиналите през сезон 2013/14.

Гостите бяха мотивирани да търсят гол още в началото и да заличат пасива си от първата среща, а в 26-ата минута имах апретенции за дузпа, след като Караско бе спрян от Аспиликуета в наказателното поле в опит да достигне топката. Съдията Даниеле Орсато обаче прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

В 34-ата минута при контраатака на домакините Тимо Вернер проби по лявото крило, след което центрира в наказателното поле, където Хаким Зиеш бе оставен непокрит и прокара топката между краката на вратаря Ян Облак за 1:0. Пет минути след това Жоао Феликс шутира от дъгата на наказателното поле на Челси, но топката рикошира в крака на Канте и попадна в ръцете на вратаря Едуард Менди.

Winbet - победата е емоция! (18+)

"Сините" продължиха да играят на контраатаки и след почивката, а при една такава в 48-ата минута Ян Облак отрази удар на Тимо Вернер. Пет минути по-късно Рюдигер отправи много мощен удар, но не намери целта.

Марио Ермосо допусна груба грешка в 73-ата минута, изчиствайки топката в краката на Кай Хаверц, който не успя да реагира достатъчно бързо и Хосе Хименес изрита кълбото извън наказателното поле на Атлетико.

Жоао Феликс имаше страхотен шанс в 80-ата минута, но топката рикошира в Сесар Аспиликуета и излезе в корнер. Секунди след това Атлетико остана с човек по-малко на терена, след като Стефан Савич удари Антонио Рюдигер преди изпълнението на корнер пред вратата на Менди. Черногорският защитник бе изгонен с директен червен картон.

До края на мача последваха пропуски на Калъм Хъдсън-Одой за домакините и Маркос Йоренте, Муса Демжеле и Жоао Феликс от гостите, а в последните секунди Емерсон се озова сам срещу Ян Облак и не сгреши за 2:0.

Така след две победи Челси отстрани Атлетико (Мадрид) и очаква следващия си съперник на 1/4-финалите.

ЧЕЛСИ – АТЛЕТИКО (МАДРИД) 2:0
(в първата среща 1:0, общ резултат 3:0)
1:0 Хаким Зиеш (34), 2:0 Емерсон (90+4)

Челси: 16. Едуар Менди – 28. Сесар Аспиликуета, 15. Курт Зума, 2. Антонио Рюдигер – 24. Рийс Джеймс, 7. Н'Голо Канте, 17. Матео Ковачич, 3. Маркос Алонсо (90+3' - 33. Емерсон Палмиери) – 22. Хаким Зиеш (77' - 10. Кристиан Пулишич), 29. Кай Хаверц (90+3' - 21. Бен Чилуел), 11. Тимо Вернер (83' - 20. Калъм Хъдсън-Одой)
Треньор: Томас Тухел

Атлетико (Мадрид): 13. Ян Облак – 23. Киърън Трипиър (69' - 11. Тома Лемар), 15. Стефан Савич, 2. Хосе Хименес, 12. Ренан Лоди (46' - 22. Марио Ермосо) – 14. Маркос Йоренте, 6. Коке, 8. Саул Нигес, 21. Яник Ферейра-Караско (53' - 19. Муса Дембеле) – 7. Жоао Феликс, 9. Луис Суарес (59' - 10. Анхел Кореа)
Треньор: Диего Симеоне