Лидерът в испанската Ла Лига Атлетико (Мадрид) загуби от английския гранд Челси с 0:1 в първия им сблъсък от  1/8-финалната фаза на Шампионска лига. Оливие Жиру (68) вкара фамозен победен гол за "сините" на „Арена Национала“ в румънската столица Букурещ, където срещата се игра заради пандемията от коронавирус и рестрикциите в Испания за международни пътувания.

Мачът бе равностоен и двата тима опитаха да се надлъгват тактически, което обяснява и липсата на кой знае колко голови положения. Лондончани бяха по-дейни, а "дюшекчиите" не отправиха нито един точен удар.

Андреас Кристенсен и Маркос Алонсо шутираха неточно през първата част по посока вратата на Ян Облак, който се намеси решително след удар на Тимо Вернер в 39-ата минута. Две минути след това и Мейсън Маунт не намери целта.

Winbet - победата е емоция! (18+)

След почивката в 50-ата минута Мейсън Маунт получи шанс да обстрелва вратата на Ян Облак, но не бе блокиран. Осем минути след това Жоао Феликс пробва акробатично изпълнение със задна ножица, но прати топката над вратата на Едуард Менди.

Точно след час игра Саул Нигес опита да изненада излезлия напред Едуард Менди с прехвърлящ удар от центъра на терена, но не успя. В 68-ата минута Оливие Жиру се разписа със задна ножица, но страничният съдия вдигна високо флага си за засада. Последва обаче намеса на ВАР и в крайна сметка се оказа, че преди Жиру с топката е играл Марио Ермосо, така че голът бе признат.

В 83-тата минута Тимо Вернер бе изведен отдясно и проби в наказателното поле, шутирайки силно в близкия ъгъл, но топката опъна мрежата от външната ѝ страна. До края нямаше други попадения и така "сините" си тръгнаха с аванс от Букурещ преди реванша в Лондон на 17 март.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - ЧЕЛСИ 0:1
0:1 Оливие Жиру (68)

Съставите
Атлетико (Мадрид): 13. Ян Облак, 14. Маркос Йоренте, 15. Стефан Савич, 18.  Фелипе Монтейро, 22. Марио Ермосо (84 - 20. Витоло) 10. Анхел Корея (82 - 19. Муса Дембеле), 6. Коке, 8. Саул Нигес (82 - 5. Лукас Торейра), 11. Тома Лемар, 7. Жоао Феликс (82 - 12. Ренан Лоди), 9. Луис Суарес
Треньор: Диего Симеоне

Челси: 16. Едуард Менди, 28. Сесар Аспиликуета, 4. Андреас Кристенсен, 2. Антонио Рюдигер, 3. Маркос Алонсо, 19. Мейсън Маунт (74 - 7. Нголо Канте), 5. Жоржиньо, 17. Матео Ковачич (74 - 22. Хаким Зиеш), 20. Калъм Хъдсън-Одой (80 - 24. Рийс Джеймс), 18. Оливие Жиру (87 - 29. Кай Хавертц), 11. Тимо Вернер (87 - 10. Кристиан Пулишич)
Треньор: Томас Тухел