Световният и европейски клубен шампион Байерн спечели убедително с 4:1 при визитата си на Лацио в първи мач помежду им от 1/8-финалите на Шампионската лига и смело гледа към следващата фаза. Роберт Левандовски (9), Джамал Мусиала (24) и Лерой Сане (42) се разписаха още преди почивката, а две минути след нея Франческо Ачерби си вкара автогол. Скоро след това Хоакин Кореа (49) се разписа за "орлите".

Баварците имаха инициативата през първата част и поведоха рано с попадение на обичания заподозрян Роберт Левандовски (9), който се възползва от грешка на Матео Мусакио и преодоля вратаря Пепе Рейна. Това бе гол №72 за полския нападател в Шампионската лига, а с него той задмина легендата на Реал (Мадрид) Раул Гонзалес, изкачвайки на третото място във вечната голмайсторска листа на турнира след Кристиано Роналдо (134 гола) и Лионел Меси (119 попадения).

Гостите продължиха да натискат и стигнаха до втори гол, дело на 17-годишния Джамал Мусиала (24) с удар от границата на наказателното поле след пас на Горецка. На 17 години и 363 дни роденият в Щутгарт талант стана най-младият англичанин с гол в турнира. Мусиала е младежки национал на Англия, след като когато е още на 8 години семейството се мести да живее на Острова.

В 35-ата минута Байерн бе близо до трети гол. След грешка на Пепе Рейна при изчистване напред топката попадна в Джамал Мусиала, който стреля опасно, но испанският страж на домакините да спаси. Лацио отговори със силен удар на Чиро Имобиле, но Мануел Нойер бе на мястото си и го отрази.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Малко преди почивката Кингсли Коман открадна топката в центъра на терена и спринтира, нахлу в наказателното поле, шутирайки силно, но Рейна изби. Топката попадна на крака на Лерой Сане (42), който на празна врата не сбърка.

Две минути след началото на втората част Сане надбяга защитниците на "орлите" и навлезе в наказателното поле, опитвайки се да намери Роберт Левандовски, но Франческо Ачерби направи шпагат и си вкара автогол. Само две минути по-късно Хоакин Кореа се озова на много добра позиция и със силен удар реализира гол за домакините. '

В 63-ата минута Чиро Имобиле бе изведен на добра позиция и шутира от движение, но Нойер се справи. До края на мача пропуски за гостите направиха Давид Алаба и Левандовски.

Така Байерн си осигури комфортна преднина за реванша в Мюнхен на 17 март.

ЛАЦИО - БАЙЕРН 1:4
0:1 Роберт Левандовски (9), 0:2 Джамал Мусиала (24), 0:3 Лерой Сане (42), 0:4 Франческо Ачерби (47-автогол), 1:4 Хоакин Кореа (49)

Съставите
Лацио: 25. Рейна, 4. Патрик (53 - 14. Хьод), 6. Лукас Лейва (53 - 18. Ескаланте), 10. Луис Алберто (81 - 92. Акпа-Акпро), 11. Кореа, 17. Имобиле, 21. Милинкович-Савич (81 - 32. Каталди), 29. Лазари, 33, Ачерби, 37. Мусакио (31 - 19. Лулич), 77. Марушич
Резерви: 1. Стракоша, 71. Алиа, 7. Перейра, 14. Хьод, 16. Пароло, 18. Ескаланте, 19. Лулич, 20. Кайседо, 32. Каталди, 92. Акпа-Акпро, 94. Мурики, 96. Фарес
Треньор: Симоне Индзаги

Байерн: 1. Нойер - к, 4. Зюле, 6. Кимих, 9. Левандовски, 10. Сане (90 - 20. Сар), 17. Боатенг, 18. Горетцка (63 - 8. Хави Мартинес), 19. Дейвис, 27. Алаба, 29. Коман (75 - 21. Ернандес), 42. Мусиала (90 - 13. Чупо-Мотинг)
Резерви: 39: Хофман, 8. Хави Мартинес, 13. Чупо-Мотинг, 20. Сар, 21. Ернандес, 22. Марк Рока
Треньор: Ханзи Флик