Станимир Стоилов и неговият Астана получиха подарък от съдбата и продължават битката си за влизане в груповата фаза на Шампионската лига. Казахстанците победиха Жалгирис с 2:1 у дома (0:0 в първата среща) с гол в продължението на мача.

Централният защитникът Марин Аничич вкара за тима на Стоилов в 31-ата минута, но в 57-ата Еливелто изравни, а при този резултат тимът му продължаваше напред. Босненецът Марин Аничич обаче се превърна в герой с попадение в 92-ата минута - негово второ в мача.

В следващата фаза Астана ще срещне победителя от битката Селтик - Линкълн Ред Импс (0:1 в първия мач). През миналата година Мъри и компания играха в Шампионската лига и взеха исторически 4 точки за 4 равенства (2 с Галатасарай и по едно с Бенфика и Атлетико Мадрид).