Манчестър Сити надви у дома Атлетико (Мадрид) с 1:0 на „Етихад“ в първи четвъртфинал от Шампионската лига. Двата отбора се изправиха един срещу друг за първи път на европейската сцена, а Кевин Де Бройне (70) донесе успеха на "гражданите".

Домакините натиснаха в началото и в 8-ата минута Жоао Кансело проби отдясно и отправи удар, който беше избит от защитник на гостите. Малко след това удар на Де Бройне беше блокиран, а след корнера Лапорт отправи неточен удар с глава. В 18-ата минута Родри намери Марез, който центрира остро в наказателното поле, но вратарят Ян Облак изпревари връхлитащия Илкай Гюндоган и хвана топката.

Лека полека "дюшекчиите" започнаха да поглеждат по-смело в атака, но не затрудняваха Едерсон. В 40-ата минута Кансело намери Де Бройне, който овладя и навлезе в наказателното поле, след което падна при съприкосновение със Савич и Рейнилдо. Главният съдия Ищван Ковач обаче не посочи бялата точка. Три минути след това Джон Стоунс опита удар от далечна дистанция, но неточно покрай вратата.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Секунди след почивката Йоренте беше изведен сам срещу вратаря на домакините, но отправи много слаб удар и не затрудни Едерсон, а се оказа, че халфът е бил в засада. Последва пропуск на Гюдоган на отсрещната врата, а в 54-ата минута Де Бройне изпълни технично пряк свободен удар и Ян Облак избие, а след това изпревари Кансело и изчисти с крак.

В 64-ата минута Лапорт се извиси над всички след центриране от корнер, но топката мина над вратата. Две минути по-късно Стърлинг се свлече на земята в наказателното поле след съприкосновение с Рейнилдо, но Ковач даде сигнал играта да продължи. В 70-ата минута усилията на "гражданите" дадоха резултат, след като резервата Фил Фодън изведе Де Бройне и белгиецът се разписа в далечния ъгъл за 1:0. Десет минути след гола Фодън направи много добър пробив, нахлувайки в наказателното поле на Атлетико и топката стигна до Бернардо Силва, който подаде на Де Бройне, след чийто удар Савич успя да изчисти пред голлинията.

Фил Фодън пусна много добър пас към Де Бройне в 87-ата минута, но белгиецът реши да търси свой съотборник в наказателното поле и сбърка. До края на мача не се случи нищо интересно и така английският шампион взе крехък аванс срещу испанския първенец преди реванша в Мадрид.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - АТЛЕТИКО (МАДРИД) 1:0
1:0 Кевин де Бройне (70)

Манчестър Сити: 31. Едерсон – 27. Жоао Кансело, 5. Джон Стоунс, 14. Аймерик Лапорт, 6. Нейтън Аке – 17. Кевин де Бройне, 16. Родри, 8. Илкай Гюндоган (68 10. Джак Грийлиш) – 26. Рияд Марез (68 47. Фил Фодън), 7. Рахийм Стърлинг (68 9. Габриел Жезус ), 20. Бернардо Силва
Резерви: 33. Скот Карсън, 13. Зак Щефен, 9. Габриел Жезус, 47. Фил Фодън, 11. Олександър Зинченко, 25. Фернандиньо, 56. Егън-Райли, 10. Джак Грийлиш, 79. Мбете-Табу
Треньор: Хосеп Гуардиола

Атлетико Мадрид: 13. Ян Облак – 18. Фелипе, 15. Стефан Савич, 23. Рейнилдо – 24. Шиме Врсалко, 14. Маркос Йоренте (60 19. Матеус Куня), 4. Жофри Кондогбиа, 6. Коке (60 5. Родриго де Паул ), 12. Ренан Лоди – 7. Жоао Феликс (81 11. Тома Лемар), 8. Антоан Гризман (60 10. Анхел Кореа )
Резерви: 1. Бенжамен Лекомт, 22. Ермосо, 10. Анхел Кореа, 9. Луис Суарес, 31. Кристиан, 17. Даниел Вас, 11. Тома Лемар, 5. Родриго Де Паул, 19. Матеус Куня, 26. Хавиер Серано, 47. Ибрахима Камара
Треньор: Диего Симеоне

Манчестър, стадион: "Етихад"
Съдия: Ищван Ковач (Румъния)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия