Бенфика загуби у дома от Ливърпул с 1:3 в първия мач между двата тима от четвъртфиналите на Шампионската лига. Ибрахима Конате (17), Садио Мане (34) и Луис Диас (87) вкараха головете за мърсисайдци, а Дарвин Нунес (49) се разписа за лисабонските "орли" и има даде малки надежди за реванша на "Анфийлд".

И двата отбора се хвърлиха в атака още от първите минути, а още в 9-ата Трент Александър-Арнолд изведе Мохамед Салах в накаателното поле, но ударът на египтянина прати топката от външната страна на мрежата. Малко след това Наби Кейта нахлу в наказателното поле и стреля силно, но вратарят Одисеас Влаходимос спаси.

Активните действия на гостите дадоха резултат в 17-ата минута, когато Анди Робъртсън центрира добре от корнер и Ибрахима Конате се разписа с глава за 0:1. „Орлите“ отговориха с опасна атака в 22-ата минута на Евертон, който нахлу в наказателното поле и шутира покрай вратата на Алисон.

В 34-ата минута Трент Александър-Арнолд центрира към Луис Диас в наказателното поле и колумбиецът насочи топката с глава към центъра на наказателното поле, където Садио Мане се измъкна от защитник на домакините и безпроблемно удвои аванса на мърсисайдци. След това гостите намалиха оборотите и домакините опитаха да поизравнят играта, но не успяха да притеснят Алисон. Рафа Силва се отчете с неточен удар, а в последната минута на първата част Мохамед Салах можеше да вкара трети гол във вратата на Влаходимос, но шутира в тялото на вратаря.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Лисабонските "орли" започнаха много силно второто полувреме и в 49-ата минута Ибрахима Конте направи непростима грешка, позволявайки топката да мине през краката му и да стигне до Дарвин Нунес, който не остави шансове на Алисон и вкара за 1:2. Скоро след това Нунес пак обстрелва вратата на Ливърпул, но доста неточно.

След час игра Бенфика бе много близо до изравняването на резултата. Евертон топката пред наказателното поле на Ливърпул и стреля силно с десния крак, а Алисон изби удара и след това Фабиньо изчисти в тъч.

В 67-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на Върджил ван Дайк срещу Нунес, но съдията Хесус Хил Мансано подмина ситуацията. Постепенно темпото спадна и гостите притъпиха натиска на домакините. В 82-ата минута Хендерсън центрира в наказателното поле, а на далечната греда бе забравен Луис Диас, който стреля, но топката мина покрай вратата. Пет минути след това Луис Диас бе изведен от Садио Мане зад защитата на "орлите", преодоля Влаходимос и на празна врата фиксира крайното 1:3.

Така английският гранд взе комфортен аванс преди реванша на "Анфийлд" след седмица на 13 април.

БЕНФИКА - ЛИВЪРПУЛ 1:3
0:1 Ибрахима Конате (17), 0:2 Садио Мане (34), 1:2 Дарвин Нунес (49), 1:3 Луис Диас (87)

Бенфика: 99. Одисеас Влаходимос – 2. Жилберто Жуниор, 30. Николас Отаменди (к), 5. Ян Вертонген, 3. Алехандро Грималдо – 27. Рафа Силва, 28. Юлиан Вайгъл, 49. Адел Таарабт  (70 11. Суалио Мейте), 7. Евертон (82 15. Роман Яремчук) – 88. Гонсало Рамос (86 20. Жоао Марио), 9. Дарвин Нуньес
Резерви: 11. Суалио Мейте, 14. Харис Сеферович, 15. Роман Яремчук, 17. Диого Гонсалвеш, 20. Жоао Марио, 22. Валентино Лазаро, 23. Неманя Радонич, 31. Хил Диас, 34. Андре Алмейда, 55. Пауло Бернардо, 77. Елтон Лейте, 91. Морато
Треньор: Нелсон Верисимо

Ливърпул: 1. Алисон, 66. Трент Александър-Арнолд (89 12. Джо Гомес), 5. Ибрахима Конате, 4. Върджил ван Дайк, 26. Андрю Робъртсън – 8. Наби Кейта (89 7. Джеймс Милнър), 3. Фабиньо, 6. Тиаго Алкантара  (61  14. Джордан Хендерсън) – 11. Мохамед Салах (61 20. Диого Жота), 10. Садио Мане (61 9. Роберто Фирмино), 23. Луис Диас
Резерви: 7. Джеймс Милнър, 9. Роберто Фирмино, 12. Джо Гомес, 14. Джордан Хендерсън, 15. Алекс Окслейд-Чембърлейн, 17. Къртис Джоунс, 18. Такуми Минамино, 20. Диого Жота, 21. Костас Цимикас, 32. Жоел Матип, 62. Каомин Кехелер, 67. Харви Елиът
Треньор: Юрген Клоп

Лисабон, стадион "Да Луш"
Съдия: Хесус Хил Мансано (Испания)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия