Гръцкият шампион ПАОК се измъчи у дома и трудно надви босненския Борац (Баня Лука) с 2:0 от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Домакините трябваше доста да се потрудят, а основна роля за успеха им имаше българският нападател Кирил Десподов, който се отчете с две асистенции.

ПАОК поведе в 17-ата минута с гол на Константинос Кулиеракис с глава след центриране на Десподов от корнер. Пет минути след това Борац изравни от дузпа, реализирана от Себастиан Ерера.

В 39-ата минута отново Кулиеракис се разписа за домакините, довкарвайки отбита от вратаря топка за 2:1. Гостите обаче отново успяха да изравнят в 45-ата минута чрез Енвер Кулашин, който завърши хубава контраатака на босненския тим.

Все пак ПАОК успя да измъкне победата в 51-ата минута. Тогава Вилиам Трост-Еконг вкара с глава отново след перфектно центриране на Десподов от корнер.

Така гърците успяха да вземат преднина в сблъсъка, но тя е твърде минимална и се очертава интересен реванш.