Динамо (Загреб), който преди седмица сензационно завърши 1:1 у дома с непретенциозния Фола Еш, не допусна изненада на реванша в Люксембург и спечели с 3:0. Така хърватският първенец се класира в третия квалификационен кръг на Шампионска лига, където ще спори с норвежкия Молде.

Преди две години Динамо и Фола Еш отново се срещнаха в пресявките за Шампионската лига и тогава хърватският тим се наложи с общ резултат 6:0. Сега обаче скромният отбор значително озори съперника.

Марко Пяча откри резултата в 29-ата минута, а отново той беше точен в 40-ата и успокои феновете на Динамо. Хърватите направиха доста пропуски след почивката, но четвърт час преди края Марко Рог се възползва от подаване на Пяча и оформи класическата победа.