Борусия (Дортмунд) обърна у дома Интер с 3:2 в мач от четвъртия кръг в група F на Шампионската лига. В другата среща по-рано Барселона се издъни на своя "Камп Ноу" и завърши 0:0 със Славия (Прага).

Двата тима си размениха по едно полувреме, като през първото гостите от Милано бяха доста по-активни и взеха комфортна преднина. Още в самото начало Лаутаро Мартинес (5) изведе „нерадзурите“ напред в резултата, а пет минути преди края на първата част Матиас Весино (40) удвои аванса им след пас на Кандрева.

След почивката вестфалци се съвзеха от шока и намалиха чрез Ашраф Хакими (51), разписал се след пас на Марио Гьотце. Юлиан Брандт (64) изравни след асистенция на Пако Алкасер (64), а след това отново Ашраф Хакими (77) бе точен след подаване на Джейдън Санчо и донесе успеха на „жълто-черните“.

С тази победа вестфалци събраха 7 точки и излязоха на втора позиция, само на точка зад лидера Барселона. Интер е трети с 4 точки и две пред последния Славия (Прага).