Ювентус и Борусия (Дортмунд) се изправят тази вечер от 21:45 часа във 1/8-финал от елиминационната фаза на Шампионската лига. Двубоят е в Торино, а двата тима не са се срещали от 18 години. Последният им мач обаче ще се помни още дълго.

Денят е 28 май 1997 година, мястото - "Олимпиащадион" в Мюнхен. Италианците, водени от Марчело Липи идват в Германия като актуален шампион (1:1 и 4:2 при дузпите с Аякс на "Олимпико" в Рим), докато Борусия (Дортмунд) играе в едва първия си финал в турнира.

"Жълто-черните" на Отмар Хицфелд започват ударно и между 29-ата и 34-ата минута бележат два бързи гола дело на Карлхайнц Ридле.

Ювентус успява да намали резултата в 65-ата минута, чрез Алесандро Дел Пиеро, който бележи гол с пета, превърнал се по-късно в негова запазена марка.

Малко след това идва мигът на тийнейджъра Ларс Рикен. С едва първото си докосване в мача, появилият се преди минута германец успява да прехвърли Анджело Перуци и оформя крайното 3:1 с фамозен гол.