Турският гранд Фенербахче обърна у дома швейцарския Лугано с 2:1 и с общ резултат 6:4 от двата мача помежду им преодоля втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Мачът изненадващо започна с гол на гостите, след като в 7-ата минута Хадж Махмуд блесна с невероятно воле от границата на наказателно поле.

Домакините трябваше да почакат до 59-ата минута, за да изравнят и отново да излязат напред в общия резултат. Тогава Един Джеко засече с глава центриране от пряк свободен удар и донесе успокоение на състава на Жозе Моуриньо. Истанбулският клуб дори стигна до победно попадение, като то дойде чак в добавеното време на срещата, когато Душан Тадич с глава насочи топката към Себастиан Шимански, който просто я добута във вратата за крайното 2:1.

В третия квалификационен кръг на турнира Фенербахче ще има тежката задача да отстрани френския Лил.