Истинска мистерия предизвика размисли у феновете на Барселона след победата с 1:0 над Порто в Шампионската лига снощи.

Тимът им игра близо 10 минути с човек по-малко, докато съперникът не спираше да атакува, което ядоса и възмути мнозина.

Големият талант Ламин Ямал изненадващо напусна терена след разговор с треньора си Шави Ернандес в 71-ата минута, а чак в 80-ата на негово място се появи защитникът Маркос Алонсо.

Самият Шави призна при завръщането на тима от Португалия, че проблемът на младока се е изразявал в голяма нужда да посети тоалетната.

"Имаше проблем със стомашен вирус, но се възстанови за мача. По време на прекъсване на играта ми съобщи, че трябва да отиде до тоалетната и му казах веднага да тръгва. След няколко минути ми казаха, че няма да се върне навреме и направих смяна", обясни Шави.

Самият Ямал счупи пореден рекорд срещу Порто - за най-млад играч в стартовия състав на Барселона в двубой от Шампионската лига.

Дясното крило се превърна в сензация през последните месеци. Първо стана най-младият футболист в стартовия състав на Барселона - 16 години и 38 дни срещу Кадис. След това повтори упражнението и за националния отбор на Испания - най-млад дебютант и голмайстор при 7:1 срещу Грузия на 16 години и 57 дни.