ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Интер оцеля на натиска при визитата си на Порто и след 0:0 на „Ещадио до Драгао“ отстрани драконите с общ резултат 1:0, класирайки се на 1/4-финалите в Шампионската лига. „Нерадзурите“ съхраниха аванса си от първия двубой, в който единственото попадение бе реализирано от Ромелу Лукаку, а "драконите" завършиха реванша в намален състав след жълт и червен картон за Пепе Акино.

Домакините натиснаха в началото и още във втората минута Матеус Орибе стреля от далечна дистанция, но Андре Онана спаси с блестяща намеса.

В 18-ата минута Галено отне топката близко до вратата на Интер след грешка на Дензел Дъмфрис, след което комбинира със Стивън Еущакио, който шутира плътно по тревата в долния десен ъгъл, а Онане внимаваше и отрази.

Натискът на "драконите" продължи и десет минути по-късно Мехди Тареми навлезе с дрибъл в наказателното поле на Интер, но не намери очертанията на вратата.

Пепе отне топката в 39-ата минута, след което комбинира с Мехди Тареми, който отклони за Марко Груйич. Сърбинът продължи за Еванилсон, който шутира опасно, но Федерико Димарко се хвърли на шпагат и изби топката в корнер.

В първата минута на добавеното време Лаутаро Мартинес се справи последователно с Матеус Урибе и Иван Маркано, след което шутира, но Диого Коща отрази.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

След почивката домакините не спираха да търсят гола, чисти положения пред вратата на "нерадзурите" липсваха дълго време. В 76-ата минута Марко Груйич шутира по тревата в долния десен ъгъл, но Андре Онана внимаваше и успя да избие. Осем минути след това Дензел Дъмфрис засече с глава центриране от корнер, но стражът на домакините Диого Коща нямаше проблеми с удара.

В третата минута на добавеното време Тони Мартинес опита ножичен удар от близка дистанция, но топката не намери очертанията на вратата. Само минута по-късно след рикошет Иван Маркано шутира от близка дистанция, а Дензел Дъмфрис изчисти от голлинията. След ново разбъркване Махди Тареми плонжира и стреля с глава, но Онана отрази, а при нова добавка от страна на Маркано топката се удари в напречната греда и гостите оцеляха.

Порто завърши срещата в намален състав, след като в последните секунди Пепе Акино получи втори жълт и респективно червен картон.

ПОРТО - ИНТЕР 0:0
(в първия мач 0:1, общ резултат 0:1)

Порто: 99. Диого Коща - 12. Зайду (8522. Уендел), 5. Иван Маркано (К), 2. Фабио Кардосо, 11. Пепе Акино – 46. Стивън Еущакио (7120. Андре Франко), 8. Матеус Орибе (8519. Дани Лоудър), 16. Марко Груйич, 13. Галено – 9.Мехди Тареми, 30. Еванилсон (7129. Тони Мартинес)
Резерви: 14. Клаудио Рамош, 94. Самуел, 4. Давид Кармо, 7. Габриел Верон, 17. Родриго Консейсао, 19. Дани Лоудър, 20. Андре Франко, 22. Уендел, 29. Тони Мартинес, 67. Вашку Соуса, 70. Гонсало Боржеш, 87. Бернардо Фоля
Треньор: Серджо Консейсао

Интер: 24. Андре Онана – 15. Франческо Ачерби , 95. Алесандро Бастони (746. Стефан де Врай), 36. Матео Дармиан (8037. Милан Шкринияр) – 2. Дензел Дъмфрис, 23. Николо Барела (8077. Марсело Брозович), 20. Хакан Чалханоглу, 22. Хенрих Мхитарян, 32. Федерико Димарко (7033. Данило Д’Амброзио) – 9. Един Джеко  (7090. Ромелу Лукаку), 10. Лаутаро Мартинес (К)
Резерви: 1. Самир Ханданович, 21. Алекс Кордас, 5. Роберто Галярдини, 6. Стефан де Врай, 11. Хоакин Кореа, 12. Раул Беланова, 14. Кристиян Аслани, 33. Данило Д’Амброзио, 37. Милан Шкринияр, 45. Валентин Карбони, 77. Марсело Брозович, 90. Ромелу Лукаку
Треньор: Симоне Индзаги

Стадион: "До Драгао", Порто
Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР