ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Интер срази Бенфика с 2:0 на „Ещадио да Луж“ в Лисабон и взе сериозна преднина преди реванша между двата тима от 1/4-финалите на Шампионската лига след седмица в Милано. Николо Барела (51) и Ромелу Лукаку (82-дузпа) вкараха головете за „нерадзурите", които нямаха успех шест поредни срещи във всички турнири.

Домакините бяха по-активни в първите минути и в 16-ата Алехандро Грималдо проби по левия фланг, след което центрира и Федерико Димарко не успя да се намеси по най-добрия начин, предоставяйки топката за Рафа Силва. Той шутира, но вратарят Андре Онана успя да отрази. Три минути след това Гонсало Рамош с гръб към вратата подаде топката на Жоао Марио, който стреля от воле, но не намери очертанията на вратата.

Франческо Ачерби стреля от далечна дистанция в 26-ата минута, а топката премина на сантиметри над напречната греда на вратата, пазена от Одисеас Влаходимос. До края на първата част имаше много битка в средата на терена и малко положения пред двете врати.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Гостите започнаха по-силно второто полувреме. В 51-ата минута Алесандро Бастони напредна и центрира на втора греда в наказателното поле, където Николо Барела с глава се разписа за 0:1.

Хенрих Мхитарян получи подаване в наказателното поле и шутира от близко разстояние в 67-ата минута, но Влаходимос успя да скъси ъгъла и спаси. В 78-ата минута след ново центриране на втора греда Дъмфрис засече с глава, а стражът на домакините блесна с нова чудесна изява. Последва добавка от страна на нидерландския футболист и Влаходимос отново спаси.

В 82-ата минута Ромелу Лукаку реализира за 0:2 от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Жоао Марио при центриране на Дъмфрис отдясно. Три минути след това Давид Нереш центрира зад гърба на отбраната на Интер, а Алехандро Грималдо засече от воле, но не успя да намери очертанията на вратата.

Реваншът на "Джузепе Меаца" в Милано е след седмица на 19 април от 22:00 часа българско време.

БЕНФИКА - ИНТЕР 0:2
0:1 Николо Барела (51), 0:2 Ромелу Лукаку (82-дузпа)

Бенфика: 99. Одисеас Влаходимос – 2. Жилберто, 66. Антонио Силва , 91. Морато, 3. Алехандро Грималдо – 61. Флорентино (647. Давид Нерес), 22. Чикиньо – 27. Рафа Силва, 20. Жоао Марио, 8. Фредрик Аурснес – 88. Гонсало Рамош
Резерви: 75. Андре Гомеш, 15. Гонсало Гедеш, 33. Петар Муса, 19. Каспер Тенгщедт, 24. Самуел Соареш, 71. Жоао Томе, 21. Андреа Шилдеруп, 87. Жоао Невеш, 7. Давид Нерес, 73. Чер Ндур, 4. Лукас Верисимо, 65. Рафаел Родригеш
Треньор: Рогер Шмидт

Интер: 24. Андре Онана – 95. Алесандро Бастони (90+16. Стефан Де Фрей), 15. Франческо Ачерби, 36. Матео Дармиан – 32. Федерико Димарко (638. Робин Госенс), 22. Хенрих Мхитарян, 77. Марсело Брозович , 23. Николо Барела , 2. Дензел Дъмфрис (8733. Данил Д'Амрозио) – 10. Лаутаро Мартинес (6311. Хоакин Кореа), 9. Един Джеко  (6390. Ромелу Лукаку )
Резерви: 1. Самир Ханданович, 21. Алекс Кордас, 12. Раул Беланова, 14. Кристиан Асилани, 5. Роберто Галярдини, 33. Данило Д'Амброзио, 8. Робин Госенс, 45. Валентин Карбони, 6. Стефан Де Фрей, 90. Ромелу Лукаку, 46. Матия Дзаноти, 11. Хоакин Кореа
Треньор: Симоне Индзаги

Стадион: "Да Луж", Лисабон
Съдия: Майкъл Оливър (Англия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР