ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Манчестър Сити размаза Байерн с 3:0 на "Етихад" в най-очаквания от първите мачове на 1/4-финалите в Шампионската лига и направи огромна крачка към следващата фаза на най-престижния европейски клубен турнир. Родри (27) вкара красив гол от далечна дистанция през първата част, а след почивката Бернардо Силва (70) и Ерлинг Холанд (77) наказаха кошмарни грешки в баварската защита и подсигуриха убедителния успех на "гражданите". За Холанд това бе гол №45 във всички турнири този сезон и норвежецът продължава да пише история. Нито един друг футболист от английската Висша лига не е постигал такова нещо преди това. Холанд вече е вкарал един гол повече от Мохамед Салах за Ливърпул през сезон 2017/18 и две попадения повече от Руу дван Нистелрой, който отбеляза 44 гола за Манчестър Юнайтед през сезон 2002/03.

Домакините имаха инициативата през първата част и създадоха повече положения пред вратата на Ян Зомер. В 10-ата минута Алфонсо Дейвис от гостите шутира в аут, а четири минути по-късно Ерлинг Холанд пресира Ян Зомер малко пред голлинията. Швейцарският вратар все пак успя да изчисти топката в тъч.

В 21-ата минута Родри подаде към Гюндоган, който комбинира с Джак Грийлиш и той продължи към Ерлинг Холанд, който стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Ян Зомер. Шест минути след това Родри финтира Мусиала, след което вкара красив гол от дистанция, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Сити направи голям пропуск в 34-ата минута, когато Кевин Де Бройне центрира в наказателното поле, където Холанд и Упамекано останаха под топката. Ян Зомер не се намеси по най-добрия начин и я изби право в краката на Илкай Гюндоган, който стреля, но швейцарският вратар спаси и изби с левия крак в корнер. След него настъпи хаос в наказателното поле, но Холанд не успя да нанесе добър завършващ удар.

Лерой Сане се опита да изненада Едерсон с удар от разстояние в добавеното време на първата част, но топката премина встрани от десния страничен стълб.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Малко след почивката пак пред Лерой Сане се откри много добра възможност, но ударът му бе отразен от Едерсон. Три минути по-късно Сане направи голям пропуск, след като бе изведен на отлична позиция в наказателното поле, но Едерсон плонжира и спаси.

В 50-ата минута Упамекано подари топката на Грийлиш, който след това се опита да намери свой съотборник, но сбърка с паса. Гостите не успяха да изчистят топката и Ян Зомер я изрита в краката на Холанд, чийто удар бе блокиран. Три минути след това Лерой Сане отправи нов много хубав удар от разстояние и Едерсон отрази с блестящ рефлекс. Секунди по-късно Коман подаде към Павар в наказателното поле, а той се опита да центрира, но се получи рикошет и топката премина опасно близо над напречната греда. В 55-ата минута последва центриране от корнер и Матайс Де Лихт отправи удар с глава, но топката рикошира в гърба на играч на домакините и излезе в нов корнер.

Нейтън Аке получи много добър пас в наказателното поле на Байерн в 56-ата минута и стреля, но Ян Зомер спаси, а две минути след това при центриране в наказателното поле на Байерн Рубен Диаш стреля с глава, но Зомер се намеси решаващо и изби в корнер.

В 70-ата минута Грийлиш отне топката от засуетилия се Упамекано и с пета пусна към Холанд, който сложи топката на главата на Бернардо Силва и той вкара за 2:0. Пет минути след това Илкай Гюндоган отне топката от защитник на Байерн в наказателното поле и подаде на Хулиан Алварес, който шутира, а Ян Зомер плонжира и успя да спаси удара. В 77-ата минута Хулиан Алварес центрира в наказателното поле, където Джон Стоунс надскочи Бенжамен Павар и с глава свали към оставения сам Ерлинг Холанд, който разстреля Ян Зомер за 3:0 с 11-ия си гол от 7 мача в Шампионската лига този сезон.

Лерой Сане получи извеждащ пас в 80-ата минута и отклони топката с глава, но тя попадна право в ръцете на Едерсон. Две минути след това Хулиан Алварес отправи много опасен удар от разстояние, но топката облиза десния страничен стълб на вратата и излезе в аут. До края на мача Сити имаше още едно добро положение, но Ян Зомер спаси удара с глава на Родри.

Реваншът на "Алианц Арена" в Мюнхен е следващата седмица на 19 април от 22:00 часа българско време.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - БАЙЕРН 3:0
1:0 Родри (27), 2:0 Бернардо Силва (70), 3:0 Ерлинг Холанд (77)

Манчестър Сити: 31. Едерсон – 25. Мануел Аканджи, 3. Рубен Диаш, 6. Нейтън Аке – 5. Джон Стоунс, 16. Родри  – 20. Бернардо Силва , 17. Кевин Де Бройне (6819. Хулиан Алварес), 8. Илкай Гюндоган (к), 10. Джак Грийлиш – 9. Ерлинг Холанд
Резерви: 18. Стефан Ортега, 33. Скот Карсън, 2. Кайл Уокър, 4. Калвин Филипс, 14. Аймерик Лапорт, 19. Хулиан Алварес, 21. Серхио Гомес, 26. Рияд Марез, 32. Максимо Пероне, 80. Коул Палмър, 82. Рико Люис
Мениджър: Хосеп Гуардиола

Байерн: 27. Ян Зомер – 5. Бенжамен Павар , 2. Дайо Упамекано, 4. Матайс Де Лихт, 19. Алфонсо Дейвис  (8122. Жоао Кансело) – 8. Леон Горецка, 6. Йосуа Кимих (к) – 11. Кингсли Коман, 42. Джамал Мусиала (6917. Садио Мане), 10. Лерой Сане – 7. Серж Гнабри (8025. Томас Мюлер)
Резерви: 26. Свен Улрайх, 35. Йоханес Шенк, 17. Садио Мане, 20. Буна Сар, 22. Жоао Кансело, 23. Дейли Блинд, 25. Томас Мюлер, 38. Райън Гравенберх, 39. Матис Тел, 40. Нусаир Мазрауи, 44. Йосип Станишич
Треньор: Томас Тухел

Стадион: Етихад, Манчестър
Съдия: Хесус Хил Мансано (Испания)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР