Попълнете търсена ключова дума или фраза

Интер удари Ливърпул с помощта на гредите, но приключи с ШЛ ВИДЕО

Мърсисайдци отстраниха 10 от "нерадзурите" след комфортната си преднина от първия мач

снимка: Getty Images/Gulliver
1 от 3

Ливърпул загуби от Интер с 0:1 на "Анфийлд" и с общ резултат 2:1 се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига. В първия мач мърсисайдци изковаха комфортна преднина от 2:0 в Милано и тя се оказа достатъчна, за да се класират на 1/4-финалите. Лаутаро Мартинес (62) вкара единствения гол на реванша, а домакините на три пъти удариха гредите. Алексис Санчес пък бе изгонен малко след попадението и италианският шампион завърши мача в намален състав.

Гостите започнаха по-активно и в 7-ата минута стигнаха до първата голова възможност. Артуро Видал свали с глава към Дензел Дъмфрис, който стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на бразилския страж Алисон Бекер.

Четвърт час след началото Върджил ван Дайк засече центриране от корнер, но не затрудни словенския вратар Самир Ханданович.

В 26-ата минута играта беше спряна за кратко заради инцидент на трибуните и прилошаване на един от феновете, но медицинските лица оказаха помощ и съдията Матео Лаос поднови мача след само три минути прекъсване. Скоро след това Ливърпул пропусна най-добрия си шанс за гол до момента, след като Трент Александър-Арнолд центрира от пряк свободен удар, а Жоел Матип засече с глава и прати топката в напречната греда.

До края на първата част пропуски направиха Ван Дайк и Александър-Арнолд от домакините, а удар на Хакан Чалханоглу бе спасен от Алисон с блестяща намеса.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Малко след почивката Александър-Арнолд обстрелва вратата на Ханданович, но се получи рикошет в тялото на защитник и стражът на гостите хвана топката без проблеми. В 52-рата минута гредата отново спаси „нерадзурите“. Ханданович успя да боксира с летящ плонж при центриране към Сане, но топката се озова в Салах, който от чиста позиция нацели левия страничен стълб.

Десет минути по-късно Алексис Санчес комбинира с Лаутаро Мартинес, който със страхотен удар не остави шансове на Алисон за 0:1 и върна един от головете пасив на италианския шампион след първия мач. Секунди след това Санчес бе изгонен след втори жълт и червен картон заради остро влизане в краката на противник.

В 76-ата минута за трети път от началото на мача топката се отби от гредата на гостите. Салах беше изведен на страхотна стрелкова позиция и шутира с първото си докосване, но прати топката в гредата. Малко преди изтичането на редовното време Матиас Весино за малко да си вкара автогол. Той изчисти с глава центриране от корнер, а топката се търкулна на сантиметри покрай вратата на Ханданович.

В добавеното време Артуро Видал се намеси фантастично и предотврати сигурен гол, хвърляйки се в краката на Луис Диас. Гостите трудно задържаха топката по-продължително и не успяха да окажат натиск към вратата на Алисон. Резултатът остана непроменен и "червените" стигнаха 1/4-финалите в най-престижния европейски клубен турнир.

ЛИВЪРПУЛ - ИНТЕР 0:1
(в първия мач 2:0, общ резултат 2:1)
0:1 Лаутаро Мартинес (62)

Ливърпул (4-3-3): 1. Алисон Бекер – 66. Трент Александър-Арнолд, 32. Жоел Матип, 4. Върджил ван Дайк, 26. Андрю Робъртсън  – 17. Къртис Джоунс (65 8. Наби Кейта), 3. Фабиньо, 6. Тиаго Алкантара (65  14. Джордан Хендерсън) – 11. Мохамед Салах, 20. Диого Жота  (83 23. Луис Диас), 10. Садио Мане
Резерви: 62. Келъхър, 27. Ориги, 67. Елиът, 13. Адриан, 14. Хендерсън, 8. Кейта, 23. Диас, 12. Гомес, 7. Милнър, 18. Минамино, 21. Цимикас, 15. Окслейд-Чембърлейн
Треньор: Юрген Клоп

Интер (3-5-2): 1. Самир Ханданович – 37. Милан Шкриниар, 6. Стефан де Врай (46 33. Д'Амброзио), 95. Алесандро Бастони  – 2. Дензел Дъмфрис (75 36. Дармиан), 22. Артуро Видал , 77. Марсело Брозович (75 5. Галярдини ), 20. Хакан Чалханоглу (83 8. Весино), 14. Иван Перишич – 10. Лаутаро Мартинес (75 19. Кореа), 7. Алексис Санчес
Резерви: 21. Кордас, 8. Весино, 5. Галярдини, 88. Кайседо, 9. Джеко, 32. Димарко, 13. Ранокия, 18. Госенс, 97. Раду, 19. Кореа, 33. Д'Амброзио, 36. Дармиан
Треньор: Симоне Индзаги

Ливърпул, стадион "Анфийлд"
Съдия: Матео Лаос (Испания)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия