Виляреал и Ювентус завършиха при 1:1 в първа среща от 1/8-финалната битка между двата тима в Шампионската лига. Реваншът е на 16 март.

Гостите от Торино поведоха с гол в 32-ата секунда, благодарение на новата си звезда и дебютант в Шампионската лига Душан Влахович (1:0), който пое топката в наказателното поле и я насочи в обратния ъгъл.

Шестият в испанската Ла Лига Виляреал натисна съперника си и Джовани Ло Селсо удари гредата в 13-ата минута, а минути по-късно Арнаут Данджума също пропусна от добра позиция, но Шчесни спаси.

Уестън Маккени от Ювентус се озова на чудесна позиция в 38-ата минута, но шутът му е блокиран.

Минута след това Джовани Ло Селсо центрира остро, но топката беше избита на метър от голлинията.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Алваро Мората опита да повтори постижението на партньора си в атака Душан Влахович и стреля опасно в първите секунди на второто полувреме, но покрай вратата.

Виляреал отвърна с много опасно положение и удар на Алберто Морено, но вратарят на гостите се справи.

"Жълтата подводница" успя да стигне до изравнителен гол в 66-ата минута. Дани Парехо остана непокрит и засече центриране на Етиен Капу за 1:1.

До края Виляреал опита да вземе нещо повече от мача, като Джовани Ло Селсо опита на няколко пъти да тормози отбраната на Юве, но без резултат.

Влахович можеше да се превърне в герой за своя тим в 85-ата минута, но вратарят отрази силния му удар.

ВИЛЯРЕАЛ - ЮВЕНТУС 1:1
0:1 Душан Влахович (1'), 1:1 Дани Парехо (66')

ВиляреалВИЛЯРЕАЛ:  13. Херонимо Рули , 3. Раул Албиол (К), 4. Пау Торес, 5. Дани Парехо , 6. Етиен Капу, 8. Хуан Фойт, 11. Самуел Чуквуезе (89 21. Йереми Пино) , 15. Арно Данжума (89  16. Булайе Диа), 17. Джовани Ло Селсо, 18. Алберто Морено (78 14. Ману Тригерос) , 24. Алфонсо Педраса (78  12. Первис Еступинян)
Резерви: 1. Серхио Асенхо, 35. Филип Йоргенсен, 2. Марио Гаспар, 10. Висенте Ибора, 22. Айса Манди, 23. Мой Гомес, 25. Серж Орие

ЮвентусЮВЕНТУС: 1. Войшчех Шчесни, 2. Матиа Де Шилио (87  17. Лука Пелегрини), 4. Матайс де Лихт, 6. Данило, 7. Душан Влахович , 9. Алваро Мората, 11. Хуан Куадрадо, 12. Алекс Сандро (К) (46  19. Леонардо Бонучи), 14. Уестън Маккени (81  28. Денис Закария), 25. Адриен Рабио , 27. Мануел Локатели (70  5. Артур)
Резерви: 23. Карло Пинсолио, 36. Матиа Перин, , 18. Мойс Кийн, 46. Матиас Соуле

Стадион: Естадио де ла Керамика, Виляреал
Съдия: Даниел Зиберт (Германия)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия