Олимпик (Лион) взе реванш за загубата с 1:2 в Лисабон и срази гостуващия Бенфика с 3:1 в мача им от четвъртия кръг на група G в Шампионската лига. По-рано в другата среща Зенит загуби у дома от РБ Лайпциг с 0:2.

Йоахим Андерсен (4) вкара първия гол за „хлапетата“ след центриране на Лео Дюбоа, а Мемфис Депай (33) удвои аванса им и затвърди превъзходството им през първата част със своя гол №50 във всички турнири с екипа на Лион.

След почивката резервата Харис Сеферович (76) вдъхна надежди на „орлите“ поне за реми, като голът бе потвърден от ВАР, но Бетранд Траоре (89) подсигури трите точки за френския тим.

Така Лион събра 7 точки и е втори в групата на 2 зад лидера РБ Лайпциг, а Бенфика е на последната позиция с 3 точки.