Лил отстрани Фенербахче и Жозе Моуриньо по изключително драматичен начин в двубой от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Реваншът в Истанбул завърши 1:1 и французите продължават напред с общ резултат 3:2 към плейофите, където ще се изправят срещу Славия (Прага) или Юнион Сен-Жилоа. Турският гранд пък продължава в Лига Европа.

Отборът на Моуриньо поведе в резултата с автогол на Бафоде Диаките в добавеното време на срещата и така мачът влезе в продължения.

В 109-ата минута резервата на гостите Аиса Манди получи червен картон. Въпреки това Лил стигна до гол в 118-ата минута. Тогава Джонатан Дейвид се разписа от дузпа и класира Лил напред, докато Моуриньо и "фенерите" остават зрители на Шампионската лига.

За гранда от Истанбул предстои гостуването на водения от Станимир Стоилов Гьозтепе. Мачът от втория кръг на Суперлигата e на 17 август (събота) от 21:45 часа.