Жозе Моуриньо записа успешен дебют в турската Суперлига. Воденият от Специалния Фенербахче се наложи с минималното 1:0 срещу гостуващия Адана Демирспор.
В герой за "фенерите" се превърна Един Джеко, който в 34-ата минута отбеляза единственото попадение в срещата.

15-годишният вратар Дениз Дьонмезер пази вратата на Адана Демирспор.

В следващия кръг Моуриньо и Фенербахче гостуват на водения от Станимир Стоилов Гьозтепе. Мачът е на 17 август в Измир.

В друг мач от първия кръг бившият футболист на ЦСКА 1948 Педриньо вкара страхотен гол за победата на Коняспор с 3:2 над Касъмпаша като гост. Бразилецът, който беше трансфериран в Суперлигата това лято, откри резултата от пряк свободен удар още в петата минута.

Публикацията на финансовия благодетел на ЦСКА 1948 Цветомир Найденов след страхотния старт на Педриньо в турската Суперлига:

Педриньо си ги почна и по Турция( първи мач от Супер лигата) с фалчетата Топ класа! П.С. Да не съм чул повече критики към Бусато и Евтимов, че ги шиеше от Халите #работимграмотно #ЦСКА

Публикувахте от Tzvetomir Naydenov в Събота, 10 август 2024 г.