РазенБалшпорт (Лайпциг) разби Тотнъм с класиката 3:0 в реванша им от 1/8-финалите на Шампионската лига. Воденият от Юлиан Нагелсман, наричан от специалистите Бейби Моуриньо, германски тим спечели с 1:0 първата среща в Лондон и с общ резултат 4:0 елиминира "шпорите" на Жозе Моуриньо.

Гостите започнаха по-активно и още в 5-ата минута Деле Али центрира за Ерик Ламела, но аржентинецът не успя да засече топката във вратата на Гулаши. Малко по-късно „червените бикове“ поведоха с гол на капитана Марсел Забитцер (10), след чийто удар топката премина през ръцете на вратаря Лорис.

В 19-ата минута домакините вкараха нов гол чрез Тимо Вернер, но той не бе признат заради засада. Все пак те удвоиха аванса си след по-малко от две минути, когато Анхелиньо центрира и Забитцер (21) се разписа с глава за 2:0. След още девет минути Тимо Вернер опита също да се разпише, но този път капитанът на Тотнъм Лорис се намеси добре и боксира. Гостите имаха шанс в 42-ата минута, но вратарят Гулаши показва добрите си качества при удар Ло Селсо. В последната минута на първата част и Лорис направи класно спасяване при шут на Шик.

Winbet - победата е емоция! (18+)

След почивката пропуски за домакините последователно направиха Шик и Вернер, за да се стигне до 73-ата минута, в която лондончани създадоха голяма опасност. Лукас Моура надбяга отляво Упамекано и върна към дузпата за Деле Али, чийто удар бе спасен от Гулаши.

Малко преди края резервата Емил Форсберг (87) реализира третия гол в мача при първото си докосване след влизането в игра. До края на срещата Юго Лорис трябваше да прави спасяване след удар на Тимо Вернер.

РазенБалшпорт (Лайпциг) – Тотнъм 3:0
(в първата среща 1:0, общ резултат 4:0)
1:0 Марсел Забитцер (10), 2:0 Марсел Забитцер (21), 3:0 Емил Форсберг (87)

РБ (Лайцпиг): Петер Гулаши – Даю Упамекано, Марсел Халстенберг, Лукас Клостерман – Анхелиньо, Марсел Забитцер (87 - Форсберг), Конрад Лаймер, Норди Мукиеле (56 - Адамс) - Тимо Вернер, Кристофър Нкунку (59 - Нкунку), Патрик Шик
Треньор: Юлиан Нагелсман

Тотнъм: Юго Лорис – Тоби Алдервейрелд, Ерик Дайър, Джафет Танганга – Серж Орие (90+1 - Фраган-Уолкът), Хари Уинкс, Джовани Ло Селсо (80 - Жедсон Фернандеш), Ерик Ламела, Раян Сесеньон – Лукас Моура, Деле Али
Мениджър: Жозе Моуриньо

Жълти картони: Забтитцер и Лаймер (РБ Лайпциг); Танганга, Деле Али, Уинкс, Сосеньон (Тотнъм)