Голямата звезда на Реал (Мадрид) Кристиано Роналдо вкара исторически два гола за победата на „кралския” с 2:0 при визитата на шведския първенец Малмьо в среща от група „А” на Шампионската лига.

Португалецът първо отбеляза гол №500 в кариерата си, а след това добави и още един, за да изравни легендарния Раул. И двамата имат по 323 гола за Реал (Мадрид), но Раул ги е вкарал в 741 мача, докато Роналдо го направи в 308 срещи.

Освен това португалецът дръпна с 5 гола на Лионел Меси от Барселона в съревнованието им в Шампионската лига - 82 попадения за Роналдо срещу 77 за аржентинеца.

„Белият балет” доминираше срещу Малмьо още от самото начало и пропуски направиха Каземиро, Иско и Роналдо. Все пак в 29-ата минута Иско изведе Роналдо чудесно и португалецът даде преднина на гостите със своя гол №500.

До края на полувремето Бензема не успя да се разпише от добра позиция, а в 42-ата минута прехвърлящ удар на Даниел Карвахал изненада вратаря Виланд, но топката срещна напречната греда.

След почивката гостите продължиха да търсят по-активно гола, като пропуски направиха последователно Ковачич и Иско. В 78-ата минута защитникът на домакините Йошимар Йотун фаулира резервата Лукас Васкес и получи втори жълт картон. Така Малмьо доигра мача в намален състав, а в последната 90-а минута Лукас Васкес проби отдясно и подаде към Роналдо, който вкара гол №501 в кариерата си и 323-и с екипа на Реал, изравнявайки се с легендата Раул.

С успеха си Реал има 6 точки в групата, а Малмьо остава трети без нито една спечелена точка.

0:1 Кристиано Роналдо (29), 0:2 Кристиано Роналдо (90)
Малмьо, „Сведбанк Стадион“
Съдия: Джюнейт Чакър (Тур)

Малмьо: 1.Виланд, 17.Бенгтсон, 13.Йотун , 3.Тинерхолм, 21.Ернасон, 8.Аду, 6.Левицки, 20.Родич (67 - 19.Айкрем), 9.Розенберг , 23.Бергет , 28.Джурджич (81 - 25.Карвальо)
Треньор: Еге Харайде

Реал (Мадрид):
1.Навас, 17.Арбелоа, 6.Начо, 15.Даниел Карвахал, 2.Варан, 8.Кроос, 14.Каземиро , 22.Иско  (84 - 21.Черишев), 16.Ковачич (73 - 18.Лукас Васкес), 7.Кристиано Роналдо, 9.Бензема (68 - 19.Модрич)
Треньор: Рафаел Бенитес