Българският треньор Станимир Стоилов спечели първа точка в групите на Шампионската лига. Воденият от него Астана (Казахстан) направи равенство 2:2 срещу Галатасарай в мач от група "С". Гостите два пъти повеждаха в резултата, но домакините стигаха до равенството. Билал Киса (30) изведе Галатасарай напред. Хакан Балта (77) си вкара автогол и изравни резултата. В 86-ата минута Гюмюш отново изведе Чим Бом напред, но три минути след това Каняс донесе точката на Астана. Тя е първа за казахстанския тим в групите, както и за Галатасарай.

В началото на двубоя Галатасарай имаше превъзходство, а домакините играеха с много напрежение. Няколко пъти телевизионните камери показваха Станимир Стоилов, който не бе доволен от изявите на своите в началните минути. В 4-ата минута Уесли Снайдер отправи топовен шут към вратата на Астана, но вратарят бе на мястото си. В 12-ата минута отново Снайдербе изпуснат, но този път след удар топката излезе в аут. В 31-ата минута гостите логично поведоха, след като имаха превес до момента. Билал Киса отправи далечен удар от над 30 метра. Никой от състава на домакините не направи опит да попречи на Киса да шутира към вратата, а и намесата на стража Ненад Ерич не бе най-добрата.

В 54-ата минута защитата на Галатасарай сгреши, Джолчиев нахлу отдясно, но не успя да центрира прострелно пред голлинията. В 64-ата минута футболистите на Астана най-после стигнаха до нещо наистина опасно. В следващите минути по-добрата игра на Астана продължи. Футболистите на Станимир Стоилов заиграха много по-добре, станаха по-настойчиви и затрудниха максимално класния противник. В 76-ата минута Неманя Максимович шутира, но Муслера бе на мястото си.

В 77-ата минута логичното се случи и Астана изравни за 1:1. Защитник на Галатасарай сбърка до наказателното поле, Кабананга овладя топката и центрира успоредно на голлинията, където Хакан Балта си вкара автогол. В 83-ата минута Кабананга можеше да шокира турския гранд, но останал сам срещу вратаря шутира в аут. В 86-ата минута всичко за Астана можеше окончателно да приключи след лоша намеса на вратаря Ерич. Влезлият като резерва Синан Гюмюш напредна отляво и отправи нещо между прострелно центриране и удар към вратата. Стражът Ерич незнайно какво опита да направи - да боксира, или да лови, но я пропусна между ръцете си в мрежата.

В 89-ата минута Астана отново изравни за 2:2. След центриране отляво вратарят на Галатасарай Муслера боксира топката. От границата на наказателното поле Каняс с глава я прати във вратата въпреки опита защитник на турския гранд да я изчисти. Така двата тима поделиха по една точка след крайното 2:2.

АСТАНА - ГАЛАТАСАРАЙ 2:2
0:1 Билал Киса (30), 1:1 Хакан Балта (77-автогол), 1:2 Синан Гюмюш (86), 2:2 Роджър Каняс (89)

36.jpgАстана: 1.Ненад Ерич, 5.Марин Аничич, 33.Бранко Илич, 44.Евгени Постников, 77.Дмитри Шомко, 6.Неманя Максимович, 8.Георги Жуков (89 smqna.jpg 9.Шеткин), 10.Фокси Кетевоама (82smqna.jpg- 11.Мужиков), 88.Роджър Каняс, 22.Баузан Джолчиев (81 smqna.jpg Нусербаев), 89.Жуниор Кабананга
Резерви: 40.Голубничи, 12.Пикалкин, 15.Бейсебеков, 11.Мужиков, 24.Дедечко, 9.Шеткин, 17.Нусербаев
Треньор: СТАНИМИР СТОИЛОВ

35.jpgГалатасарай: 1.Фернандо Муслера, 22.Хакан Балта, 23.Карол, 26.Семих Кая, 64.Джейсън Денайер, 5.Билал Киса (82 smqna.jpg 18.Синан Гюмюш), 7.Ясин Йозтекин (90 smqna.jpg 55.Сабри Саръоглу), 8.Селчук Инан, 10.Уесли Снайдер, 9.Умут Булут, 11.Лукас Подолски (68 smqna.jpg 14.Хосе Родригес)
Резерви: 99.Ченк Гьонен, 21.Чеджу, 55.Сабри Саръоглу, 14.Хосе Родригес, 29.Олчан Адин, 52.Емре Чолак, 18.Синан Гюмюш
Треньор: Хамза Хамзаоглу

Стадион: Астана Арена
Съдия: Мартин Стрьомбергсон (Швеция)
Жълти картони: Селчук Инан, Синан Гюмюш (Галатасарай)