Волфсбург си тръгна с точка от Франция след 0:0 срещу Лил в първия им мач от група "G" на Шампионската лига. "Вълците" играха повече от половин час с човек по-малко, след като Джон Бруукс бе изгонен с втори жълт и червен картон, но въпреки това "кучетата" не успяха да ги пречупят. По-рано в другата среща от групата Севиля и Залцбург завършиха 1:1 в Испания.

През първото полувреме френският и немският тим рядко поглеждаха в атака и сериозните голови положения липсваха.

Веднага след почивката в 48-ата минута Джонатан Давид се разписа за Лил, но ситуацията бе разгледана с ВАР, а попадението не бе зачетено, тъй като малко по-рано топката бе напуснала очертанията на терена.

Гостите от Германия останаха с човек по-малко в 63-ата минута след изгонването на Джон Бруукс, но се отбраняваха изключително умело. В 97-ата минута Джошуа Гилавоги спъна съперник в наказателното поле на "вълците" и съдията Дани Маккели веднага посочи бялата точка. След преглеждане на ситуацията с ВАР обаче реферът промени решението си и резултатът остана непроменен.