Олимпик (Лион) навакса сериозно изоставане и завърши 2:2 у дома с РазенБалшпорт Лайпциг в последния им мач от група G на Шампионската лига. Този резултат бе напълно достатъчен за домакините да се класират за 1/8-финалите, след като в другата среща Бенфика разби Зенит с 3:0 и го изхвърли от евротурнирите, завършвайки на третата позиция.

„Червените бикове“ имаха преимущество през първата част и взеха комфортна преднина след голове на Емил Форсберг (9-дузпа) и Тимо Вернер (33-дузпа), които бяха точки от бялата точка.

След почивката „хлапетата“ стигнаха до точката след попадения на Аоуар (50) след асистенция на Тусар и Мемфис Депай (82) в самия край.

Така се стигна до реми, след което РБ Лайпциг финишира първи в групата с 11 точки, а Лион остана втори с 8, но и двата тима продължават в следващата фаза.