Ливърпул направи феноменален обрат от 0:2 до 3:2 при визитата си на Виляреал и с общ резултат 5:2 се класира за финала на Шампионската лига. В първия вубой преди седмица мърсисайдци взеха солидна преднина от 2:0, но на реванша в Испания "жълтата подводница" изигра шеметно първо полувреме и заличи пасива си с голове на Булайе Диа (3) и Франсис Коклен (41), мечтаейки за чудо след елиминирането на Ювентус и Байерн в предишните кръгове. "Червените" обаче натиснаха през втората част и спечелиха с попадения на Фабиньо (62), Луис Диас (67) и Садио Мане (74), а в края Етиен Капу от домакините бе изгонен с втори жълт и червен картон. На финала играчите на Юрген Клоп очакват Манчестър Сити или Реал (Мадрид). Миналата седмица "гражданите" надвиха "кралете" с 3:2 на "Етихад".

Още в 3-ата минута "жълтата подводница" върна единия от двата гола пасив след първата среща. Вкаралият си автогол на "Анфийлд" Первис Еступинян центрира от лявото крило, на далечната греда Етиен Капу свали топката към центъра на вратарското поле, където Булайе Диа отблизо се разписа за 1:0.

Домакините продължиха да играят агресивно и да печелят борбата за първа топка, но въпреки това в средата на първата част Диого Жота от гостите нахлу в наказателното поле, където бе притиснат от защитник в жълто и загуби притежанието. Херонимо Руи опита да я улови, но Мохамед Салах чукна топката и успя да я измъкне от вратаря и последва неточен изстрел, а освен това бе отсъдено и нарушение.

Високото темпо на игра не спираше и в 37-ата минута Джовани Ло Селсо бе изведен зад защитата на Ливърпул от Жерар Морено. Алисон излезе, като футболистът на домакините стигна пръв до топката и бе съборен от стража на мърсисайдци. Съдията Дани Макели обаче не посочи бялата точка, след като повеждането на топката бе късо и тя отиде в обятията на вратаря.

Гостите бяха неузнаваеми и гледаха събитията отблизо, а атаките на Виляреал не спираха и в 41-ата минута Етиен Капу бе изведен на дясното крило. Французинът центрира с левия крак, а в наказателното поле Франсис Коклен надскочи защитник на Ливърпул и с глава вкара за 2:0, изравнявайки общия резултат от двата мач - 2:2. До края на полувремето играчите на Унай Емери продължиха да натискат, но резултатът остана непроменен.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Мърсисайдци излязоха преобразени за второто полувреме и натиснаха здравата газта, след като през първата част пропиляха аванса си от мача преди седмица на "Анфийлд". В 55-ата минута Трент Александър-Арнолд стреля отдалеч от пряк свободен удар и след рикошет топката кацна на горната греда. Шест минути след това Мохамед Салах намери Фабиньо в наказателното поле и бразилецът прати топката между краката на Херонимо Рули във вратата за 2:1.

В 67-ата минута Трент Александър-Арнолд центрира отдясно с левия крак и влезлият като резерва Луис Диас изравни с глава за 2:2. В 75-ата минута Херонимо Руи опита да излезе и да пресече извеждащо подаване към Садио Мане, но не успя да играе с топката и сенегалският нападател напредна, след което я вкара на празна врата за пълния обрат.

Девет минути преди края на редовното време Рули спаси удар от упор на Къртис Джоунс, който в 86-ата минута бе фаулиран от Етиен Капу. Това доведе до втори жълт и съответно червен картон за футболиста на домакините, които завършиха мача в намален състав.

ВИЛЯРЕАЛ - ЛИВЪРПУЛ 2:3
(в първия мач 0:2, общ резултат 2:5)
1:0 Билайе Диа (3), 2:0 Франсис Коклен (41), 2:1 Фабиньо (62), 2:2 Луис Диас (67), 2:3 Садио Мане (74)

Виляреал: 13. Херонимо Рули – 8. Хуан Фойт, 3. Раул Албиол (79 25. Серж Орие), 4. Пау Торес , 12. Первис Еступинян (79  14. Ману Тригерос) – 17. Джовани Ло Селсо , 6. Етиен Капу , 5. Дани Парехо, 19. Франсис Коклен  (68  24. Алфонсо Педраса) – 16. Булайе Диа  (80 9. Пако Алкасер), 7. Жерар Морено (68 11. Самуел Чуквуезе)
Резерви: 1. Серхио Асенхо, 2. Марио Гаспар, 9. Пако Алкасер, 10. Висенте Ибора, 11. Самуел Чуквуезе, 14. Ману Тригерос, 20. Рубен Пена, 22. Аиса Манди, 23. Мой Гомес, 24. Алфонсо Педраса, 25. Серж Орие, 35. Филип Йоргенсен
Треньор: Унай Емери

Ливърпул: 1. Алисон – 66. Трент Александър-Арнолд , 5. Ибрахима Конате, 4. Върджил ван Дайк, 26. Анди Робъртсън (80  21. Костас Цимикас) – 8. Наби Кейта (79 14. Джордан Хендерсън), 3. Фабиньо  (84 7. Джеймс Милнър), 6. Тиаго Алкантара (80  17. Къртис Джоунс) – 11. Мохамед Салах, 20. Диого Жота (46 23. Луис Диас ), 10. Садио Мане
Резерви: 7. Джеймс Милнър, 12. Джо Гомес, 14. Джордан Хендерсън, 15. Алекс Окселейд-Чембърлейн, 17. Къртис Джоунс, 18. Такуми Минамино, 21. Костас Цимикас, 23. Луис Диас, 27. Дивок Ориги, 32. Жоел Матип, 62. Каомин Кехелер, 67. Харви Елиът
Треньор: Юрген Клоп

Стадион: "Естадио де ла Серамика", Виляреал
Съдия: Дани Макеле (Нидерландия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия