ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ливърпул размаза Рейнджърс със 7:1 на „Айброкс“ в Глазгоу от четвъртия кръг на група А и направи голяма крачка към класиране за 1/8-финалите на Шампионската лига. В другия мач от групата по-рано лидерът Наполи срази Аякс с 4:2 и се класира за елиминациите.

Скот Арфийлд (17) вкара с удар от границата на наказателното поле първия гол за шотландския гранд в турнира от 12 години насам, но Роберто Фирмино (24, 55) първи изравни, а след почивката направи и обрата пълен, възползвайки се от асистенции на Цимикас и Гомес.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Дарвин Нунес (66) завърши прекрасна многоходова атака на Ливърпул за третия гол на тима, а след това Мохамед Салах (75, 80, 81) постигна най-бързия хеттрик в историята на Шампионска лига за малко над 6 минути и асистира на Харви Елиът (87), който оформи крайния резултат с първия си гол в турнира.

След успеха си Ливърпул има 9 точки на второто място и е само на една от класиране напред, тъй като има аванс от 6 пред Аякс два кръга преди края. Рейнджърс е на дъното без нито една точка и няма шансове за следващата фаза.

Рейнджърс – Ливърпул 1:7
1:0 Скот Арфийлд (17), 1:1 Роберто Фирмино (24), 1:2 Роберто Фирмино (55), 1:3 Дарвин Нунес (66), 1:4 Мохамед Салах (76), 1:5 Мохамед Салах (80), 1:6 Мохамед Салах (81), 1:7 Харви Елиът (87)