Ливърпул надви у дома Генк с 2:1 в мача им от четвъртия кръг в група Е на Шампионската лига и се изкачи на върха във временното класиране. В другия мач от групата Наполи завърши 1:1 с гостуващия РБ Залцбург.

Мърсисайдци очаквано доминираха от самото начало и поведоха с гол на Джорджинийо Вайналдум (14). Последва обаче отпускане в редиците им и малко преди почивката Мбвана Самата (40) изравни след пас на Хейнен.

След почивката футболистите на Юрген Клоп наложиха волята и си стигнаха до успеха с попадение на Алекс Окслейд-Чембърлейн след асистенция на Мохамед Салах. До края на мача домакините продължиха да имат инициативата, но до други голове не се стигна, а гостите така и не можаха да отвърнат на удара.

С този успех Ливърпул се изкачи на върха в групата с 9 точки и една пред втория Наполи. Генк е последен с 1 точки и на три зад австрийския шампион РБ Залцбург.