Наполи се подхлъзна у дома и след 1:1 срещу австрийския шампион РБ Залцбург не успя да си гарантира прескачане на група Е и класиране на 1/8-финалите в Шампионската лига два кръга преди края. В другия мач Ливърпул надви гостуващия Генк с 2:1 и оглави групата.

„Червените бикове“ от града на Моцарт поведоха с попадение на голмайстора си Ерлинг Холанд (11-дузпа), а 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Кулибали. След гола домакините натиснаха и две минути по-късно Кайехон нацели греда.

Мексиканецът Ървинг Лозано (43) изравни малко преди паузата след пас на Лоренцо Инсиние, вкарвайки първия си гол за Наполи в тази надпревара.

След почивката домакините продължиха да бъдат по-активни, но нямаха късмет пред противниковата врата. В 73-ата минута удар на Инсиние срещна напречната греда, а след това топката удари главата на вратаря на РБ Залцбург, но не премина голлинията. До края нямаше повече любопитни ситуации.

Ливърпул води с 9 точки в тази група, а Наполи е втори с 8, докато РБ Залцбург е трети с 4. Генк има 1 точки и вече няма дори теоретични шансове за 1/8-финалите.