ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лудогорец загуби с 0:2 като гост на косовския първенец Балкани в първи мач от елиминацията от първия предварителен кръг на Шампионската лига. Реваншът е на 19 юли от 21:00 часа.

Разградчани започнаха срещата по-настоятелно и отправиха два удара в първите десет минути, но Аслак фон Витри и Десподов не успяха да се разпишат.

Домакините отвърнаха с опасно извеждащо подаване към Назми Грипши, но Падт се справи. Минути след това Едвин Куч шутира опасно, но покрай вратата на разградчани.

Балкани пропусна най-опасното си положение от началото на срещата в 22-ата минута, когато силен удар бе отклонен, но Падт спаси Лудогорец от гол.

Малко след това косовският шампион имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Франко Русо, но реферът не видя нарушение.

След половин час игра Лудогорец трябваше да прави принудителна смяна. Терена напусна Аслак фон Витри, а на негово място се появи Пипа.

В следващите минути напрежението остана пред вратата на Лудогорец, Назми Грипши стреля, но встрани. В самия край на първата част домакините имаха нови претенции за дузпа след блокиран удар от Игор Пластун.

В продължението на първата част домакините успяха да стигнат до гол след диагонален удар на Меритон Кореница, оказал се извън обхвата на Падт (1:0).

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Втората част започна с двойна смяна за разградчани, но това не помогна на тима на Ивайло Петев да стигне до гол.

Назми Грипши пропусна да се разпише за домакините в 47-ата минута, но Кендрим Зуба  го направи в 55-ата (2:0), след като бе изпуснат на далечната греда и с глава вкара отблизо.

Минути след това Балкани можеше да вкара трети гол, но вратарят на Лудогорец Сержио Падт се оказа последна преграда пред гола.

Колегата му Ехеа Количи също трябваше да се намесва решително в 66-ата минута при опасен удар с глава на Педро Нареси.

Четвърт час преди края Доминик Янков получи топката от Спас Делев, но опитът му беше доста неточен. Отново Янков бе замесен в още едно опасно положение пред вратата на Балкани, но нямаше късмет и ударът му срещна гредата, след като вратарят на съперника се намеси.

До края не се случи нищо, което да промени крайния резултат и той се запази.

БАЛКАНИ - ЛУДОГОРЕЦ 2:0
1:0 Меритон Кореница (45'), 2:0  Кендрим Зуба (55')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
1' Първа възможност в мача! Аслак фон Витри стреля опасно, но не намери целта.
10' Нов шанс за Лудогорец! Десподов стреля от малък ъгъл, но стигна само до корнер.
12' Дълго подаване към Назми Грипши в наказателното поле на Лудогорец, но Серджио Падт излиза и улови топката.
17' Едвин Куч стреля извън наказателното поле, но покрай вратата.
22'  Много опасен удар отляво, получи се рикошет, но Падт отново бе на правилното място.
23'  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Футболистите на Балкани имаха претенции за игра с ръка на Франко Русо в наказателното поле, но реферът прецени, че няма нищо нередно.
34' Назми Грипши стреля от сериозна дистанция, но не намери очертанията на вратата.
43' Центриране на Кирил Десподов стигна до Франко Русо, но ударът му с глава бе неточен.
44'  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Домакините отново поискаха от рефера да посочи бялата точка след блокиран удар от Игор Пастун.
45+1'  ГОЛ за Балкани! Меритон Кореница получи в наказателното поле и с диагонален удар прати топката в мрежата за 1:0.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46'  Двойна смяна в състава на Лудогорец! Доминик Янков заема мястото на Нонато. Мануел Шоу пък е заменен от Педро Нареси.
46' Опасен удар към вратата на Балкани, но само корнер за разградчани.
47'  Шанс за домакините! Назми Грипши стреля покрай бранител на Лудогорец, но Падт спаси.
55'  ГОЛ за Балкани! Кендрим Зуба бе забравен на далечната греда и с глава заби топката в мрежата за 2:0.
62'  Нова голова възможност за Балкани, удар към вратата, но Падт за пореден път се превърна в герой за Лудогорец.
66'  Каква възможност за Лудогорец! Педро Нареси отправи опасен удар към вратата на Балкани, но вратарят на съперника Ехеа Количи хвана топката на голлинията.
73' Шанс за Лудогорец! Резервите Спас Делев и Доминик Янков комбинираха, последва удар, но твърде неточно.
84'  ГРЕДА за Лудогорец! Доминик Янков бе изведен в наказателното поле, стреля, вратарят на Балкани докосна топката и тя се отби в десния страничен стълб.
90+5' Край на мача.

ФК Балкани (Kos) БАЛКАНИ: 1. Ехеа Количи, 2. Арменд Тачи , 5. Лумбард Делова, 32. Байрам Яшаница, 18. Лоренц Траши (75 3. Арбюр Потоку,) , 6. Линдон Емерлахи, 20. Едвин Куч (75 25. Ветон Туша), 11. Кендрим Зуба , 7. Меритон Кореница  (89 98. Алмир Круезиу) , 9. Албион Рахмани (75 80. Албин Бериша) , 10. Назми Грипши ( 90+3  21. Албин Капра)
Резерви: 12. Андреа Хохна, 92. Дамир Люялянович, 4. Гентрит Халили, 14. Йоан Марк-Оливиер, 18. Леонард Шала, , 23. Рамуш Рамадани, 99. Блеарт Толай
Треньор: Илир Дая

Лудогорец (Bul) ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 16. Аслак фон Витри  (30'  2. Пипа), 32. Игор Пластун , 22. Франко Русо, 44. Марсел Хайстер, 23. Мануел Шоу (46   30. Педро Нареси), 8. Клод Гонзалвеш, 20. Нонато (46  64. Доминик Янков) , 11. Кирил Десподов - к, 10. Матиас Тисера (69   90. Спас Делев), 77. Кайо Видал (69  18. Рай Нашименто)
Резерви: 12. Симон Слуга, 68. Умут Хабил, 5. Георги Терзиев, 82. Иван Йорданов, 88. Тодор Неделев
Треньор: Ивайло Петев

Съдия: Гал Лейбовиц (Израел)
Стадион: "Фадел Вокри", Прищина
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Следете с БЛИЦ: Лятна подготовка 2023