Лудогорец стартира с победа участието си в Шампионска лига. В първи мач за новия сезон и от първи квалификационен кръг от турнира "орлите" победиха с 1:0 беларуския Шахтьор Солигорск в Разград. Българският първенец удари две греди, попадение на Сотириу бе отменено заради засада, но в последните секунди ликува с попадение на Каули Оливейра.

Лудогорец започна силно двубоя, а най-деен бе Текпетей. Той пробва мерника си още в първите минути, но ударът му профуча покрай вратата. Каули и Десподов също пропуснаха добри възможности.

В 32-ата минута Десподов стреля отлично от фаул, но топката срещан напречната греда.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Натискът се увеличи след почивката, а гостите се окопаха в своята половина. Текпетей пропусна страхотен шанс, като вратарят на Шахтьор спаси сигурен гол с много добър рефлекс. Оливие Вердон нацели гредата в 59-ата минута, когато поолучи отлична топка на точката на дузпата.

В 79-ата минута Сотириу надскочи защитник на Шахтьор и с глава реализира, но попадението бе отменено заради засада.

В 3-ата минута на добавеното време Лудогорец стигна до победния гол. Чибота бе изведен по фланга, веднага пусна пред вратата, където Каули от 2 метра не сгреши - 1:0.

Реваншът е на 13 юли в Белград.

Лудогорец - Шахтьор Солигорск 1:0
1:0 Каули (90+3)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
5- Бърнард Текпетей стреля силно, но топката профуча над вратата
15- Отличен извеждащ пас към Кирил Десподов, но в последния момент вратарят Гутор пресече подаването
21- Каули получи на границата на наказателното поле и стреля, но стражът на Шахтьор се справи
32- Греда! Кирил Десподов отправи отличен изстрел от пряк свободен удар, но топката среща напречната греда
40- Първи точен удар за гостите! Дембо Дарбо опита късмета си с удар по земя, а Кахлина се справи безпроблемно
45- Край на първото полувреме
_______________________
46- Начало на второто полувреме
48- Текпетей шутира мощно, но Гутор демонстрира добър рефлекс и изби
57- Текпетей стреля по земя, в последния момент вратарят на гостите изби в корнер
59- Греда! Вердон получи топката на точката на дузпата, но ударът му срещна страничната греда!
79- Отменен гол! Пиерос Сотириу стреля с глава и реализира, но попадението му бе отменено заради засада
90- 6 минути продължение
90+3- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! "Орлите" направиха отлична контраатака, топката бе подадена на крилото на Чибота, който веднага пусна успоредно на голлинията. Каули засече топката и я вкара в опразнената врата!
90+6- Край на мача!

Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина, 22. Жордан Икоко, 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 3. Антон Недялков, 25. Стефан Баджи (72-10. Елвис Ману), 8. Клод Гонсалвеш, 95. Каули Соуса, 37 Бърнард Текпетей (60-88. Вандерсон), 28. Клаудиу Кешеру (61-19. Пиерос Сотириу), 11. Кирил Десподов (80-13. Мавис Чибота)
Резерви: 1. Серджио Падт, 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 10. Елвис Ману, 13. Мавис Чибота, 19. Пиерос Сотириу, 29. Дориан Ротариу, 64. Доминик Янков, 88. Вандерсон
Треньор: Валдас Дамбраускас

Шахтьор: 30. Александър Гутор, 5. Никола Антич, 20. Александр Сачивко (83-4. Кхадаркевич), 21. Егор Филипенко, 99. Глеб Шаушченка, 10. Валон Ахмеди, 18. Никита Корзун (33-27. Сцоке), 77. Юри Кендиш, 19. Дмитрий Подстрелов (46-7. Иванович (86-67. Бегунов)), 88. Дембо Дарбо, 12. Джордже Иванович (68-22. Стасевич)
Резерви: 32. Черник, 35. Маласчитски, 4. Кхадаркевич, ,6. Политевич, 7. Иванович, 15. Сатара, 17. Сотников, 22. Стасевич, 27. Сцоке, 37. Дебелко, 67. Бегунов
Треньор: Роман Григорчук

Стадион: "Лудогорец Арена", Разград
Съдия: Рохит Саги (Норвегия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия