Ференцварош срази у дома Жалгирис с 2:0 в мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига и осигури добър аванс преди реванша в Литва. Като титуляр за гостите започна българинът Милен Гамаков, който получи жълт картон в края на първото полувреме и бе заменен в 59-ата минута от Киш.

Унгарците поведоха в 25-ата минута, когато Райън Маее пусна прекрасен изваждащ пас за Мирто Узуни, който без колебание прати топката във вратата. В 39-ата минута резултатът бе удвоен от Токмак Нгуен, който пое топката в средата на терена, напредна и с прецизен удар се разписа за 2:0.

Така Ференцварош взе добра преднина, а загубилият от този сблъсък ще срещне Лудогорец или Мура в третия кръг на Лига Европа. Словенският шампион посреща българския утре вечер от 21:00 часа наше време за първата им среща.