Звездите на ПСЖ Килиан Мбапе и Лионел Меси пренаписаха историята в Шампионската лига, след като вкараха по два гола за убедителната домакинска победа над Брюж с 4:1 в последния шести кръг от група „А“ на турнира.

Още с първия си гол във 2-ата минута Мбапе се превърна в най-младия футболист в историята на Шампионска лига, отбелязал поне 30 попадения. Французинът реализира 31-ия си гол само 5 минути по-късно след пас на Ди Мария и мощен удар. Той се отчете и с асистенция в 38-та минута, когато проби по лявото крило и с дълъг пас намери Лионел Меси, който от границата на наказателното поле стреля прецизно в далечния ъгъл и не остави никакви шансове на Симон Миньоле за 3:0. Това бе 38-и различен тим, във вратата на който Меси се разписва в турнира - нещо, което никой друг не е правил. След почивката аржентинецът вкара още едно попадение от дузпа.