Милан прегази хърватския първенец Динамо Загреб с 4:0 като гост в мач от петия предпоследен кръг на група Е и се доближи до 1/8-финалите на Шампионската лига. В другия мач по-рано Челси спечели с 2:1 при визитата си на Залцбург и се класира за следващата фаза.

Италианският шампион поведе с гол на Матег Габия (39), който скочи най-високо след страхотно центриране на Сандро Тоналдо от свободен удар и вкара с глава първия гол.

Скоро след почивката Рафаел Леао (50) удвои аванса на гостите след невероятен индивидуален пробив.

Милан получи правото да изпълни дузпа в 61-ата минута за нарушение на Робер Любичич. Зад топката застана Оливие Жиру, който прати топката в горния десен ъгъл за 0:3. Десет минути по-късно Любичич си вкара автогол и оформи крайното 0:4.

С успеха „росонерите“ събират седем точки на второто място, на една пред третия РБ Залцбург. Челси е първи с 10, а Динамо четвърти с 4. По този начин "сините" от Лондон са сигурни на първото място.

В последния кръг Динамо гостува на Челси, а Милан е домакин на Залцбург.

Група Е  (класиране)
19:45 часа Залцбург – Челси 1:2
0:1 Матео Ковачич (23), 1:1 Жуниор Адаму (48), 1:2 Кай Хавертц (64)

22:00 часа Динамо Загреб – Милан 0:4
0:1 Матео Габия (39), 0:2 Рафаел Леал (50), 0:3 Оливие Жиру (59-дузпа), 0:4 Роберт Любичич (67-автогол)