Барселона загуби кошмарно от ПСЖ с 1:4 на „Камп Ноу“ в първи 1/8-финален мач помежду им от Шампионската лига. Лионел Меси (27-дузпа) даде аванс на каталунците, изравнявайки рекорд на легендата на Реал (Мадрид) Раул в турнира, но след това гостите, който бяха без контузените Неймар и Анхел ди Мария, обърнаха и размазаха каталунците. Килиан Мбапе (32, 65, 85) се развихри с хеттрик, а Мойс Кийн (70) също се разписа за убедителния успех на парижани, които ще очакват съперника като фаворити в реванша на „Парк де Пренс“.

Наставникът на домакините Роналд Куман изненада с пускането в титулярния състав на Жерард Пике, който не бе играл от близо три месеца. Играчите на Маурисио Почетино пък тръгнаха смело в атака още в първите секунди, когато Мбапе бе изведен зад защитата на каталунците, но вратарят Тер Щеген внимаваше и изчисти топката около границата на наказателното поле.

В 14-ата минута Гризман бе изведен от Педри сам срещу Кейлор Навас, но костариканският страж на гостите отрази удара на французина. Последва пропуск на Мауро Икарди, а в 26-ата минута Барса получи дузпа. Френки де Йонг бе изведен зад защитата на французите и след контакт в крака на Курзава падна в наказателното поле. Реферът посочи бялата точка и затвърди решението си след преразглеждане на ситуацията с ВАР. Лионел Меси забоде категорично топката под гредата за 1:0, разписвайки се за 17-а поредна година в Шампионската лига. Малко след това Меси остави сам на дузпата Дембеле, чийто удар не затрудни по никакъв начин Навас.

В 32-та минута Мбапе получи топката от Марко Верати и направи за смях защитата на каталунците, след което с мощен удар изравни за 1:1. До края на полувремето Курзава и Гризман пропуснаха по едно положение за двата отбора.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Шоуто на Мбапе и парижани предстоеше след почивката. В 48-ата минута Тер Щеген спаси удар на Мойс Кийн, а малко след това се намеси и след шут на Мбапе. Каталунците имаха претенции за втора дузпа за игра с ръка на Кийн, но реферът не реагира.

В 65-ата минута Паредес подаде към Флоренци, а центрирането на италианеца бе отклонено от Пике и дебнещият в наказателното поле Мбапе бе на точното място, пращайки топката в мрежата. Пет минути след това Паредес центрира от пряк свободен удар, а оставеният непокрит Мойс Кийн вкара с глава отблизо трети гол във вратата на Тер Щеген.

До края на срещата французите чакаха шанса си на контраатаки. В 82-та минута Гризман бе на път да се възползва от грешка на Навас, който изчисти нескопосано топката в тялото на французина, но тя мина покрай вратата. Три минути по-късно Килиан Мбапе довърши каталунците, оформяйки хеттрика си при светкавична контраатака. Влезлият като резерва Юлиан Дракслер изведе Мбапе сам срещу Тер Щеген и французинът оформи крайния резултат.

Така ПСЖ взе комфортен аванс преди реванша на "Парк де Пренс" на 10 март.

БАРСЕЛОНА - ПСЖ 1:4
1:0 Лионел Меси (27-дузпа), 1:1 Килиан Мбапе (32), 1:2 Килиан Мбапе (65), 1:3 Мойс Кийн (70), 1:4 Килиан Мбапе (85)

Стартови състави
Барселона: 1. Марк-Андре тер Щеген, 2. Сержиньо Дест (71 - Оскар Мингеса), 3. Жерард Пике (79 - Франсиско Тринкао), 15. Клеман Ленгле, 18. Жорди Алба, 21. Френки де Йонг, 5. Серхио Бускетс (79 - Миралем Пянич), 16. Педри (79 - Рики Пуч), 7. Антоан Гризман (85 - Мартин Брайтуайт), 10. Лионел Меси, 11. Усман Дембеле
Треньор: Роналд Куман

ПСЖ: 1. Кейлор Навас, 24. Алесандро Флоренци (89 - Тило Керер), 5. Маркиньос, 3. Преснел Кимпембе, 20. Лайвин Курзава, 8. Леандро Паредес, 27. Идриса Гей (46 - Андер Ерера), 18. Мойс Кийн (85 - Данило), 6. Марко Верати (74 - Юлиан Дракслер), 7. Килиан Мбапе, 9. Мауро Икарди
Треньор: Маурисио Почетино