Лудогорец загуби с 0:1 от Динамо (Минск) на реванша от втория квалификационен кръг на Шампионската лига, но продължава напред, след като спечели с 2:0 в Разград преди седмица (с голове на  Бърнард Текпетей и Тодор Неделев).

Следващият съперник на "орлите" ще бъде Карабах. Tимът на Георги Дерменджиев първо ще гостува в Баку на шампиона на Карабах следващата седмица, след което ще е домакин на реванша.

С елиминирането на Динамо (Минск) Лудогорец си осигури минимум участие в груповата фаза на Лигата на конференциите. Това ще бъде девето поредно участие на българския шампион в груповата фаза на европейски клубен турнир и общо 11-то от европейския дебют на "орлите" през 2012 г.

Срещата тази вечер се игра на неутрален терен без публика - на стадион „Вароси стадион“ в Мезьокьовешд (Унгария). Сред титулярите на Лудогорец място намери германският вратар Хендрик Бонман, който записа официален дебют с екипа на Лудогорец. Както вече стана ясно, титулярният страж Серджио Падт остана извън групата поради лични причини.

Бонман получи един гол, но определено има заслуга за продължаването напред в Шампионската лига, след като на няколко пъти се намесваше с решителни спасявания.

В четвъртата минута Рик Джонатан можеше да открие резултата. Бразилското дясно крило на Лудогорец напредна и шутира от малък ъгъл, но вратарят на Динамо Фьодор Лапухов спаси. Скоро след това последва пропуск от чиста позиция на Руан Секо.

В отговор символичните домакини достигнаха до разбъркване пред рамката на Хендрик Бонман в 11-ата минута. Павел Седко стреля опасно, но германският вратар на Лудогорец успя да избие, след което топката се отклони в горната греда.

Последваха по-скучни минути до 37-ата. Тогава Трофим Мелниченко получи технично подаване отдясно, напредна и подаде към своя съиграч Иван Бахар пред вратата на Лудогорец, който без особени проблеми намери мрежата зад Хендрик Бонман - гол за Динамо (Минск).

В началото на второто полувреме Лудогорец изравни гредите. За това помогна и неумелата намеса на вратаря на беларусите Фьодор Лапухов, който не успя да спре както трябва удар в тялото му, след което топката се спря в страничната греда. Последваха още пропуски на "орлите", които започнаха силни след почивката, дело на Бърнард Текпетей и Якуб Пьотровски.

Последваха още пропуски на "орлите", които започнаха силно след почивката. Текпетей и Пьотровски показаха неточен мерник. В 70-ата минута обаче Хендрик Бонман трябваше да се намесва решаващо при разбъркване и последвал изстрел от воле на резервата Педро Игор.

Динамо (Минск) пробва всячески да стигне до второ попадение, за да прати срещата в продължения, но Бонман и защитата пред него повече не се пропукаха и радостта след последния съдийски сигнал беше за Лудогорец.

ДИНАМО (Минск) - ЛУДОГОРЕЦ 1:0
1:0 Иван Бакар (37)

(0:2 в първата среща)

По-интересното от реванша по минути:
1 - Начало на мача.
 ГРЕДА! Динамо (Минск) можеше да поведе. Иван Бакар отправи опасен удар, при който Хендрик Бонман успя да спаси, а след това топката срещна напречната греда. Стивън Алфред засече, но слабо и новият страж на Лудогорец отново се намеси.
37  ГОЛ! 1:0 за Динамо (Минск). Павел Седко прехвърли Антон Недялков и подаде към Трофим Мелниченко, който продължи топката за Иван Бакар, а той бе изпуснат от Аслак фон Витри и се разписа.
45+4 - Край на първото полувреме.
--------
46 - Начало на второто полувреме.
52  ГРЕДА! Текпетей отправи мощен изстрел от пряк свободен удар, който се отклони в крака на футболист на Динамо и подлъга вратаря Феодор Лапухов. Младокът не се намеси убедително и топката отскочи от ръцете му и след това срещна левия страничен стълб.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача.

Динамо (Минск): 21. Фьодор Лапухов, 7. Артьом Биков, 26. Владислав Калинин , 4. Алексей Гавривлович, 66. Раи Лопес, 74. Павел Седко  (77  14.Реймънд Адеола), 8. Александър Селява , 88. Никита Демченко , 81. Трофим Мелниченко  (85 10.Владимир Квашчински), 9. Стивън Алфред, 17. Иван Бакар  (62  25.Педро Игор)
Резерви: 13. Иван Шимакович, 49. Арцьом Каратай, 5. Павел Апетьонок, 10. Владимир Квашчински, 11. Глеб Жердев, 14. Реймънд Адеола, 19. Димитри Подстрелов, 25. Педро Игор, 27. Мацвей Микайрин, 80. Игор Школик, 99. Артьом Соколовски
Треньор: Вадим Скрипченко

Лудогорец: 39. Хендрик Бонман , 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 4. Диниш Алмейда, 3. Антон Недялков (к), 18. Ивайло Чочев, 8. Тодор Неделев (46  30.Педро Нареси), 6. Якуб Пьотровски, 37. Бърнард Текпетей (71  11.Кайо Видал), 7. Рик Джонатан, 12. Руан Секо (46  9.Квадво Дуа)
Резерви: 67. Дамян Христов, 9. Квадво Дуа, 10. Матиас Тисера, 11. Кайо Видал, 15. Едвин Куртулуш, 17. Сон, 23. Дерой Дуарте, 26. Ноа Сонко Сундберг, 30. Педро Нареси, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев
Треньор: Георги Дерменджиев

Мезьокьовешд, „Вароси стадион“
Съдия: Игар Фрид (Израел)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР