ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Наполи и Барселона завършиха 1:1 в първи 1/8-финал от Шампионската лига на стадион "Диего Армандо Марадона". Каталунците поведоха след попадение на Роберт Левандовски в 60-ата минута, но Виктор Осимен изравни за домакините в 75-ата минута и всичко ще се реши в Испания на 12 март.

Дебют начело на Наполи записа Франческо Кардзона. Селекционерът на националния отбор на Словакия зае поста на Валтер Мадзари в навечерието на двубоя с Барселона.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Каталунците започнаха по-активно, докато играчите на Наполи трудно създаваха опасности. В 9-ата минута Алекс Мерет отрази изстрел на Ламин Ямал. В 14-ата Роберт Левандовски получи пас от Педри, но бе добре затворен от Жоан Жезус и не успя да отправи точен удар. Седем минути по-късно Жоао Кансело проби опасно и навлезе в наказателното поле на домакините, върна към Левандовски, но Алекс Мерет успя с крак да отрази удара на поляка.

В 23-ата минута Илкай Гюндоган стреля от границата на наказателното поле, стражът на Наполи се справи и в тази ситуация. В следващите минути нямаше удари към двете врати.

Малко преди края на първото полувреме Кансело нанесе опасен удар, който мина над напречната греда.

Домакините можеха да открият резултата веднага след подновяването на играта. Политано засече центрираната топка около точката за изпълнение на дузпа, но я изпрати встрани от дясната греда. Три минути по-късно каталунците отговориха с удар на Гюндоган, който Мерет улови.

В 53-ата минута Жоао Кансело пусна хубав пас в наказателното поле, но Жезус се намеси решително и изчисти в корнер.

В 60-ата минута Иниго Мартинес подаде на Педри, който пусна към Левандовски, а полякът овладя топката, нагласи си я и се разписа с удар по земя - 0:1.

Четвърт час преди края Наполи изравни. Андре-Франк Замбо Ангиса пусна на Виктор Осимен, който се справи с Иниго Мартинес, обърна се и матира Марк-Андре тер Стеген - 1:1.

Нигериецът се разписа в шести пореден домакински мач на тима си в Шампионската лига.

Секунди след попадението Осимен бе заменен от Джовани Симеоне.

В последната минута на добавеното време Илкай Гюндоган пропусна да се разпише, изпращайки топката на сантиметри от целта и срещата приключи 1:1.

НАПОЛИ - БАРСЕЛОНА 1:1
0:1 Роберт Левандовски (60), 1:1 Виктор Осимен (75)

SSC Napoli
НАПОЛИ: 1. Алекс Мерет, 5. Жуан Жезус, 15. Амир Рахмани, 17. Матиас Оливера, 21. Матео Политано (76  81. Джакомо Распадори), 22. Джовани Ди Лоренцо, 24. Йенс Кажусте (68  8.Хамед Траоре) , 68. Станислав Лоботка, 77. Хвича Кварацхелия (68  29.Йеспер Линдстрьом), 99. Андре-Франк Замбо Ангиса, 9. Виктор Осимен  (76  18. Джовани Симеоне)
Резерви: 14. Никита Контини, 95. Пиерлуиджи Голини, 3. Натан, 6. Марио Руи, 8. Хамед Траоре, 18. Джовани Симеоне, 29. Йеспер Линдстрьом, 30. Паскуале Мадзоки, 55. Лео Остигор, 81. Джакомо Распадори

FC Barcelona
БАРСЕЛОНА: 1. Марк-Андре тер Стеген, 2. Жоао Кансело, 4. Роналд Араухо, 5. Иниго Мартинес , 15. Андреас Кристенсен  (86  18.Ориол Ромеу), 21. Френки де Йонг , 22. Илкай Гюндоган, 23. Жул Кунде, 8. Педри (86  14.Жоао Феликс), 27. Ламин Ямал (80  11.Рафиня), 9. Роберт Левандовски
Резерви: 13. Инаки Пеня, 26. Андер Астралага, 11. Рафиня, 14. Жоао Феликс, 18. Ориол Ромеу, 19. Витор Роке, 20. Сержи Роберто, 30. Марк Касадо, 32. Фермин Лопес, 33. Пау Кубарси, 38. Марк Гиу, 39. Ектор Форт

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!