Наполи спечели с 2:1 при визитата си на Бенфика в Лисабон в среща от последния шести кръг и триумфира като победител в група “В” на Шампионската лига. Преди този мач и третият в групата - Бешикташ, имаше шанс да се класира, но турският гранд падна унизително с 0:6 при визитата си на Динамо в Киев.

Първата част бе равностойна и двата тима не успяха да си вкарат гол, въпреки че имаха своите шансове.

Наполи поведе след почивката с гол на Хосе Кайехон (60) след пас на Дрийс Мертенс (79), който също се разписа след подаване на Гулам. До края на мача „орлите” стигнаха само до едно попадение, дело на Раул Хименес (87) след грешка на Раул Албиол.

След успеха си Наполи завърши на първото място в групата с 11 точки. Бенфика също продължава към 1/8-финалите като втори в групата с 8 точки. Бешикташ остана трети със 7 точки и ще играе на 1/16-финалите в Лига Европа, а Динамо е последен с 5 точки и приключва с участието си в евротурнирите за този сезон.

БЕНФИКА – НАПОЛИ 1:2
0:1 Хосе Кайехон (60), 0:2 Дрийс Мертенс (79), 1:2 Раул Хименес (87)