ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Носителят на трофея от Лига Европа през миналата година Айнтрахт (Франкфурт) загуби у дома от Наполи с 0:2 в първия 1/8-финален мач между тях в Шампионската лига. Виктор Осимен (40) и Джовани Ди Лоренцо (65) вкараха головете за лидера в италианската Серия "А", който направи голяма крачка към 1/4-финалите на турнира. "Орлите" завършиха срещата в намален състав, след като в 58-ата минута Рандал Коло Муани си изкара директен червен картон за настъпване.

Домакините стартираха активно и в 5-ата минута Линдстрьом центрира в наказателното поле на гостите, но там удар на Дайчи Камада бе блокиран и след това Рандал Коло Муани не намери целта. След това италианците взеха инициативата и положенията за гол бяха предимно пред вратата на "орлите". В 18-ата минута при центриране от корнер вратарят на домакините Кевин Трап изби топката, а тя срещна ръката на Еван Н'Дика и попадна на пътя на Ррахмани, който шутира и кълбото рикошира в крака на Н'Дика, за да излезе в нов корнер. Футболистите на Наполи имаха претенции за дузпа, но не получиха такава. След втория корнер топката попадна във Хвича Кварацхелия, който стреля, топката тупна на тревата и стана много коварна за Кевин Трап, но вратарят отново спаси.

В 33-ата минута Джовани Ди Лоренцо пусна отличен извеждащ пас към Ървинг Лосано, който шутира и топката срещна левия страничен стълб. Малко след това Виктор Осимен бе изритан безразсъдно от Аурелио Бута в наказателното поле на Айнтрахт и съдията Артур Диаш посочи бялата точка, а в 36-ата минута Хвича Кварацхелия пропусна отсъдената дузпа, след като Кевин Трап спаси удара на грузинеца.

Наполи все пак материализира превъзходството си в 40-ата минута, когато Станислав Лоботка пресече подаване на Марио Гьотце и изведе Лосано, който проби по десния фланг и центрира в наказателното поле на Айнтрахт. Аурелио Бута изпусна Виктор Осимен и нигерийският нападател отблизо не пропусна да вкара за 0:1. Само няколко секунди по-късно Осимен вкара нов гол, но той е бе зачетен заради засада на нигериеца при паса на Лосано към него.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

След почивката в 56-ата минута гостите пропуснаха изгодна възможност да удвоят аванса си след много груба грешка в защитата на Айнтрахт. Хвича Кварацхелия бе сам срещу Кевин Трап, но вратарят отново успя да неутрализира удара на грузинеца. Две минути след това "орлите" останаха в намален състав, след като нападателят Рандал Коло Муани бе изгонен с директен червен картон заради настъпване с бутоните по крака Замбо Ангиса пред очите на съдията Артур Диаш.

В 65-ата минута Хвича Кварацхелия с пета подаде към Джовани Ди Лоренцо, който от изгодна позиция не сгреши да удвои преднината на гостите - 0:2. Седем минути по-късно Замбо Ангиса направи двойно подаване с Желински, след което навлезе в наказателното поле на Айнтрахт, но загуби равновесие и стреля в аут.

Дайчи Камада има добра възможност да намали в 82-ата минута, но ударът му бе отразен от Алекс Мерет. При последвалата контраатака Виктор Осимен навлезе в наказателното поле на Айнтрахт и стреля от малък ъгъл, а Трап спаси.

До края нямаше промяна на резултата и така Наполи си тръгна с два гола аванс преди реванша на свой терен на 15 март.

АЙНТРАХТ (ФРАНКФУРТ) - НАПОЛИ 0:2
0:1 Виктор Осимен (40), 0:2 Джовани Ди Лоренцо (65)

Айнтрахт (Франкфурт): 1. Кевин Трап – 35. Тута, 6. Кристиян Якич, 2. Еван Н'Дика – 24. Аурелио Бута (7036. Ансгар Кнауф), 15. Дайчи Камада, 8. Джибрил Соу, 32. Филип Макс (90+225. Кристофър Ленц) – 29. Йеспер Линдстрьом (7019. Рафаел Боре), 9. Рандал Коло Муани , 27. Марио Гьотце  (8111. Фарид Алиду)
Резерви: 40. Диант Рамай, 5. Хрвойе Смолчич, 17. Себастиан Роде, 18. Алмами Туре, 20. Макото Хасебе, 21. Лукас Аларио, 22. Тимъти Чандлър
Треньор: Оливер Гласнер

Наполи: 1. Алекс Мерет – 22. Джовани Ди Лоренцо , 13. Амир Ррахмани, 3. Мин-Джае Ким , 17. Матиас Оливера – 99. Андре-Франк Замбо Ангиса (8091. Танги Ндомбеле), 68. Станислав Лоботка, 20. Пьотър Жиелински – 11. Ървинг Лосано (807. Елиф Елмас ), 9. Виктор Осимен  (8418. Джовани Симеоне), 77. Хвича Кварацхелия (8421. Матео Политано)
Резерви: 16. Хуберт Идасиак, 95. Пиерлуиджи Голини, 5. Жуан Жезус, 6. Марио Руи, 19. Бартош Бережински, 55. Лео Йостигор, 70. Джанлука Гаетано
Треньор: Лучано Спалети

Стадион: Дойче Банк Парк", Франкфурт
Съдия: Артур Диаш (Португалия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР