ПСЖ излъга у дома Реал (Мадрид) с 1:0 в първи мач между тях от 1/8-финалите на Шампионската лига и взе аванс преди реванша на "Сантяго Бернабеу". Лионел Меси пропусна дузпа в 60-ата минута, а Килиан Мбапе (90+4) се превърна в герой за парижани с гола си в последните секунди.

Домакините имаха инициативата през първата част, въпреки че трудно стигаха до голови положения. Първото такова бе пропуснато от Анхел ди Мария фронтално срещу Куртоа с неточен удар над вратата. Футболистите на Карло Анчелоти бяха приели играта в своята половина и търпеливо изчакваха своите възможности за контраатака.

В 18-ата минута Лионел Меси изведе по отличен начин Килиан Мбапе, който с лекота се справи с Карвахал и стреля, но Куртоа показа класа и изби в корнер, след чието изпълнение последва нова чудесна изява на белгийския страж. Малко преди почивката Каземиро извърши нарушение срещу Паредес в центъра на терена и потърси обяснение от своя съперник, хващайки го за гушата. Това донесе жълт картон за бразилеца, който ще пропусне реванша заради натрупани официални предупреждения. Едва в добавеното време на първата част Каземиро с глава отправи първия удар за Реал, но не намери целта.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

През второто полувреме картината на терена не се промени особено. Парижани бяха по-активни, а "кралете" разчитаха на контраатаки. В 50-ата минута след светкавична комбинация на границата на наказателното поле между Хакими и Мбапе, френският национал се озова на стрелкова позиция и стреля мощно, но Куртоа спаси. Малко след това белгийският страж се намеси решително и след удар на Мендеш от дистанция.

След час игра Мбапе се справи с Дани Карвахал, който го фаулира и съдията Даниеле Орсато посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Лионел Меси, но ударът на аржентинеца по земя в лявата част на вратата бе спасен от Куртоа. В 75-ата минута влезлият като резерва Неймар спечели пряк свободен удар на двайсетина метра от вратата на Куртоа, но шутът на Меси мина покрай дясната греда. Секунди след това Мбапе получи отляво в наказателното поле, финтира бранител на Реал и стреля по диагонала с десния крак, но топката отново профуча покрай вратата на Куртоа. В 87-ата минута Неймар имаше много добра възможност, но не успя да прехвърли Куртоа.

Усилията на домакините дадоха резултат в последните секунди на добавеното време, когато Неймар подаде към Килиан Мбапе, който нахлу в наказателното поле, преминавайки между Едер Милитао и Лукас Васкес. След това французинът преодоля Куртоа с удар по земя и донесе победата на ПСЖ, който взе минимален аванс срещу Реал преди реванша в Мадрид на 9 март.

ПСЖ – РЕАЛ (МАДРИР) 1:0
1:0 Килиан Мбапе (90+4)

ПСЖ: 50.Донарума, 2.Хакими, 5.Маркиньос, 3.Кимпембе , 25.Мендеш, 8.Паредес , 15. Данило Перейра (87 27. Идриса Гай), 6.Верати , 11.Ди Мария (73 10. Неймар), 30.Меси , 7.Мбапе
Резерви: 1. Навас, 24. Керер, 34. Симонс, 23. Дракслер, 10. Неймар, 17. Дагба, 9. Икарди, 20. Курзава, 21. Андер Ерера, 27. Идриса Гай, 22. Диало, 18. Вайналдум
Треньор: Маурисио Почетино

Реал (Мадрид): 1.Куртоа, 2.Карвахал (72 17. Лукас Васкес), 3.Милитао , 4.Алаба, 8.Кроос, 9.Бензема (87 18. Гарет Бейл), 10. Модрич (82 15. Валверде), 11.Асенсио (72 21. Родриго), 14.Каземиро , 20.Винисиус (82 7. Еден Азар), 23.Менди
Резерви: 13. Лунин, 12. Марсело, 15. Валверде, 7. Еден Азар, 25. Камавинга, 22. Иско, 16. Лука Йович, 6. Начо, 19. Дани Себайос, 18. Гарет Бейл, 21. Родриго, 17. Лукас Васкес
Треньор: Карло Анчелоти

Стадион: "Парк де Пренс", Париж
Съдия: Даниеле Орсато (Италия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия