ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Рекордьорът с 14 трофея Реал (Мадрид) и Манчестър Сити завършиха 1:1 на „Сантяго Бернабеу“ в първия спектакъл помежду им от полуфиналите на Шампионската лига и оставиха развръзката за реванша на "Етихад" след седмица. Винисиус Жуниор (36) изведе "кралете" напред с красив гол през първата част, а Кевин Де Бройне (67) изравни с мощен удар отдалеч.

"Гражданите" имаха инициативата през първата част, а "кралете" дебнеха за възможности на контраатака. Още в 8-ата минута Кевин Де Бройне отправи хубав удар от границата на наказателното поле но вратарят на домакините Тибо Куртоа спаси. Пет минути след това Родри отправи сериозен удар от дистанция и Куртоа отново се намеси с вещина, избивайки топката в корнер. Белгийският страж отрази на два пъти и удари на Ерлинг Холанд.

В 25-ата минута Родри допусна груба грешка, подарявайки топката на Винисиус пред наказателното поле на Манчестър Сити. Бразилецът навлезе впеналта и пусна много остър успореден пас на голлинията към Карим Бензема, но Рубен Диаш изби топката с шпагат.

В 36-ата минута домакините развиха контраатака, при която Лука Модрич подаде към Едуардо Камавинга, който напредна и продължи за Винисиус Жуниор, а бразилецът се разписа с удар от дъгата на наказателното поле за 1:0.

Малко преди края на първата част Даниел Карвахал изблъска в гръб Джак Грийлиш до аутлинията и съдията Артур Диаш изобщо не маркира нарушение. Грийлиш се удари в рекламните пана, а Карвахал се наведе над него и му говореше нещо. Англичанинът посегна към слабините му, като останаха съмнения, че го удря. В тази ситуация Карвахал падна на терена и започна да се превива, но нямаше никакви последствия.

Топ Коефициенти за Шампионска Лига!

След почивката в 50-ата минута Винисиус, Бензема и Карвахал организираха атака. Последният пусна с пета към Бензема и французинът шутира високо над напречната греда в аут. Две минути по-късно Бернардо Силва пусна отличен извеждащ пас към Кевин Де Бройне, който бе изведен сам срещу Тибо Куртоа, но белгийският вратар спаси удара на своя сънародник, а бе маркирана и засада. Пет минути след това Де Бройне отправи удар от разстояние в 55-ата минута, Куртоа внимаваше и спаси.

В 60-ата минута Федерико Валверде шутира от около 25 метра, но над напречната греда на вратата на Едерсон. Секунди след това домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Джак Грийлиш в наказателното поле на Манчестър Сити, но съдията Артур Диаш остана безмълвен.

Гостите изравниха резултата в 67-ата минута, когато Камавинга сбърка пас и топката бе отнета от Родри, който подаде към Джак Грийлиш, а той комбинира с Илкай Гюндоган. Германецът пусна към Кевин Де Бройне, който с мощен удар от дъгата на наказателното поле вкара топката във вратата за 1:1. След гола Анчелоти получи жълт картон за реплика към съдията.

До края на мача Реал имаше по-добри шансове да стигне до успеха. Първо Тони Кроос центрира от свободен удар в наказателното поле, където Карим Бензема стреля с глава, но Едерсон спаси. Бразилският страж отрази и силен удар в 90-ата минута на Орелиен Чуамени, избивайки топката в корнер.

В крайна сметка двата тима не излъчиха победител и оставиха развръзката за реванша на "Етихад" на 17 май. Победителят от този сблъсък ще срещне Милан или Интер в спор за трофея на 10 юни в Истанбул. Първото от двете дербита на Милано в полуфиналите е в сряда вечер от 22:00 часа българско време.

РЕАЛ (МАДРИД) - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:1
1:0 Винисиус Жуниор (36), 1:1 Кевин де Бройне (67)

Реал (Мадрид): 1. Тибо Куртоа – 2. Дани Карвахал, 22. Антонио Рюдигер, 4. Дейвид Алаба, 12. Едуардо Камавинга  – 8. Тони Кроос (8418. Орелиен Чуамени), 10. Лука Модрич (876. Начо Фернандес), 15. Федерико Валверде – 21. Родриго (8111. Марко Асенсио), 20. Винисиус, 9. Карим Бензема
Резерви: 13. Андрий Лунин, 26. Луис Лопес, 5. Хесус Вайехо, 6. Начо Фернандес, 7. Еден Азар, 11. Марко Асенсио, 16. Алваро Одриосола, 17. Лукас Васкес, 18. Орелиен Чуамени, 19. Дани Себайос, 24. Мариано Диас
Треньор: Карло Анчелоти

Манчестър Сити: 31. Едерсон - 2. Кайл Уокър, 3. Рубен Диаш, 25. Мануел Аканджи – 5. Джон Стоунс, 16. Родри – 20. Бернардо Силва , 10. Кевин Де Бройне, 8. Илкай Гюндоган (К) , 10. Джак Грийлиш – 9. Ерлинг Холанд
Резерви: 18. Стефан Ортега, 33. Скот Карсън, 4. Калвин Филипс, 14. Аймерик Лапорт, 19. Хулиан Алварес, 21. Серхио Гомес, 26. Рияд Марез, 47. Фил Фодън, 80. Коул Палмър, 82. Рико Люис
Треньор: Хосеп Гуардиола

Стадион: „Сантиаго Бернабеу“
Съдия: Артур Диаш (Португалия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!