ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Реал (Мадрид) излъга Ливърпул с 1:0 на „Сантяго Бернабеу“ и с общ резултат 6:2 се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига, след като бе размазал мърсисайдци с 5:2 в първата среща на "Анфийлд". Карим Бензема (78) се завърна след травма и вкара единствения гол за "кралете“, но малко след това почувства болки и бе заменен.

Още в 3-ата минута Тони Кроос изведе Карим Бензема сам срещу Алисон и шутира, но бразилецът спаси. Впоследствие стана ясно, че французинът е в засада и евентуален гол нямаше да бъде зачетен. Гостите отвърнаха четири минути по-късно, когато Мохамед Салах изведе Дарвин Нунес на добра позиция и уругваецът отправи първия точен удар в мача, но Тибо Куртоа изби топката.

В 14-ата минута Антонио Рюдигер свали с глава към непокрития Винисиус Жуниор, който нанесе удар от близка дистанция, но сънародникът на бразилеца Алисон успя да спаси. Шест минути след това Едуардо Камавинга шутира от около 25 метра, но топката срещна напречната греда след намеса и на Алисон.

"Кралете" продължиха да натискат и последваха пропуски на Лука Модрич, чийто удар мина на сантиметри покрай вратата, и Бензема, който излезе сам срещу Алисон и бразилецът отрази удара, въпреки че отново имаше засада.

Мърсисайдци се събудиха в 33-ата минута, когато Дарвин Нунес проби отляво, преодоля Дани Карвахал и нанесе прецизен удар към далечния ъгъл на вратата на Тибо Куртоа, но белгийският страж показа добър рефлекс и изби в корнер. Две минути по-късно Алисон спаси на отсрещната врата удар на Винисиус Жуниор. В ответната атака Ливърпул организира добра многоходова акция, завършила с изстрел на Коди Гакпо в близкия ъгъл, но Куртоа отново бе на мястото си.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

И след почивката Реал бе по-активният тим на терена. В 53-ата минута Карим Бензема изведе Федерико Валверде сам срещу Алисон, а бразилецът за пореден път не допусна топката да влезе във вратата му. Валверде догони избитата топка и върна на Бензема, който стреля, но отново Алисон спаси.

Четвърт час по-късно Винисиус Жуниор елиминира трима футболисти на мърсисайдци, след което намери Карим Бензема в наказателното поле, но френският нападател прати топката над вратата.

В 78-ата минута Камавинга намери Карим Бензема с удивителен пас, а носителят на "Златната топка" за 2022 година не си овладя добре топката и Ван Дайк се намеси. Топката стигна до Винисиус Жуниор, който се подхлъзна, но подаде на Бензема, който на този път не сбърка и вкара за 1:0. Три минути след това нападателят изпита болки в крака и бе заменен принудително от Родриго, а до края мачът се доиграваше.

Така Реал (Мадрид) елиминира Ливърпул и се класира за следващата фаза на надпреварата.

РЕАЛ (МАДРИД) – ЛИВЪРПУЛ 1:0
(в първия мач 5:2, общ резултат 6:2)
1:0 Карим Бензема (78)

Реал (Мадрид): 1. Тибо Куртоа – 2. Дани Карвахал (8617. Лукас Васкес), 3. Едер Милитао, 2. Антонио Рюдигер, 6. Начо – 12. Едуардо Камавинга, 8. Тони Кроос (8418. Орелиен Чуамени), 10. Лука Модрич (8219. Дани Себайос) – 15. Федерико Валверде, 9. Карим Бензема (К)  (8221. Родриго) , 20. Винисиус Жуниор (8411. Марко Асенсио)
Резерви: 13. Андрий Лунин – 5. Хесус Вайехо, 7. Еден Азар, 11. Марко Асенсио, 16. Алваро Одриосола, 17. Лукас Васкес, 18. Орелиен Чуамени, 19. Дани Себайос, 21. Родриго, 23. Ферлан Менди, 24. Мариано, 39. Алваро Родригес
Треньор: Карло Анчелоти

Ливърпул: 1. Алисон – 66. Трент Александър-Арнолд, 5. Ибрахима Конате, 4. Върджил ван Дайк, 26. Анди Робъртсън (90+121. Костас Цимикас ) – 7. Джеймс Милнър (К) (7315. Алекс Окслейд-Чембърлейн), 3. Фабиньо – 11. Мохамед Салах, 18. Коди Гакпо (90+128. Фабио Карвальо), 27. Дарвин Нуньес (579. Роберто Фирмино) – 20. Диого Жота (5719. Харви Елиът)
Резерви: 13. Адриан, 62. Кайомин Келъхър – 2. Джо Гомес, 8. Наби Кейта, 9. Роберто Фирмино, 15. Алекс Оклсейд-Чембърлейн, 17. Къртис Джоунс, 19. Харви Елиът, 21. Костас Цимикас, 28. Фабио Карвальо, 32. Жоел Матип, 46. Рис Уилиямс
Треньор: Юрген Клоп

Стадион: "Сантяго Бернабеу", Мадрид
Съдия: Феликс Цвайер (Германия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР