Атлетико Мадрид и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в първи двубой от 1/8-финалите на Шампионска лига. Жоао Феликс (7) рано даде преднина на "дюшекчиите", а резервата Антони Еланга (80) изравни и спаси "червените дяволи" от загуба в испанската столица.

Началният домакински натиск даде резултат в 7-ата минута, когато Ренан Лоди получи топката на левия фланг и центрира, а Жоао Феликс я засече с летящ плонж и я прати в мрежата на Давид де Хеа за 1:0. Гостите опитаха да отвърнат бързо и в 15-ата минута Бруно Фернандеш стреля от дистанция, но прати топката високо над напречната греда.

Последваха пропуски на Жоао Феликс и Ренан Лоди от домакините, а Кристиано Роналдо не успя да преодолее Ян Облас с удар от средна дистанция. Малко преди края на първата част Лоди получи отляво и центрира хубаво. Шиме Върсалко изпревари защитниците на гостите, но от близко разстояние прати топката в напречната греда.

Winbet - победата е емоция! (18+)

След почивката Атлетико продължи да има инициативата, но пропуски направиха Жоао Феликс и Маркос Йоренте. Лека полека темпото на игра спадна. Четвърт час преди изтичането на редовното време Жофри Кондогбия опита изстрел от дъгата на наказателното поле, но прати топката над вратата, а малко по-късно и Кристиано Роналдо не бе точен от пряк свободен удар.

В 80-ата минута Бруно Фернандеш овладя в средата на терена и изведе резервата Антони Еланга, който излезе сам срещу Ян Облак и с удар по земя изравни за 1:1. Седем минути след това Антоан Гризман беше оставен непокрит в наказателното поле на гостите и потърси далечния ъгъл на вратата, а Де Хеа само изгледа как топката се отби от гредата и този път не попадна в мрежата.

До края и двата отбора не рискуваха и запазиха равенството, а реваншът между тях на "Олд Трафорд" е на 15 март.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:1
1:0 Жоао Феликс (7), 1:1 Антони Еланга (80)

Атлетико Мадрид: 13. Ян Облак, 2. Хосе Хименес , 4. Жофри Кондогбия, 7. Жоао Феликс  (76 Антоан Гризман), 10. Анхел Кореа, 12. Ренан Лоди (76 Тома Лемар), 14. Маркос Йоренте , 15. Стефан Савич, 16. Ектор Ерера , 23. Рейнилдо , 24. Шиме Върсалко
Резерви: 1. Бенжамен Лекомт, 31. Кристиан, 5. Родриго де Паул, 8. Антоан Гризман, 9. Луис Суарес, 11. Тома Лемар, 18. Фелипе, 22. Марио Ермосо, 26. Хави Серано
Треньор: Диего Симеоне

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 2. Виктор Линдельоф  (66 Аарон Уан-Бисака), 5. Хари Магуайър, 6. Пол Погба (66 Неманя Матич), 7. Кристиано Роналдо, 10. Маркъс Рашфорд  (75 Антони Еланга ), 17. Фред , 18. Бруно Фернандеш, 19. Рафаел Варан, 23. Люк Шоу  (67 Алекс Телеш ), 25. Джейдън Санчо (82 Джеси Лингард)
Резерви: 22. Том Хийтън, 26. Дийн Хендерсън, 3. Ерик Баи, 4. Фил Джоунс, 8. Хуан Мата, 14. Джеси Лингард, 20. Диого Далот, 27. Алекс Телеш, 29. Аарон Уан-Бисака, 31. Нематя Матич, 36. Антони Еланга, 46. Ханибал Мейбри
Треньор: Ралф Рангник

Мадрид, стадион: "Уанда Метрополитано"
Съдия: Овидио Хацеган (Румъния)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия