Италианският шампион Ювентус разби у дома Байер (Леверкузен) с 3:0 и след първата си победа оглави класирането в група D на Шампионската лига. В другата среща от тази група Атлетико (Мадрид) спечели с 2:0 при визитата си на Локомотив (Москва).

„Бианконерите“ доминираха от самото начало и търпеливо изчакаха своя миг. Гонсало Игуаин (17) откри резултата в тяхна полза, възползвайки се от грешка на защитника Йонатан Та. До края на полувремето двата тима не успяха да стигнат до попадение при редките си възможности.

Кристиано Роналдо напомни за себе си в 54-ата минута, когато направи странична ножица, но не застраши противниковата врата. Малко по-късно португалецът комбинира с Игуаин и в крайна сметка топката стигна до Федерико Бернардески (61), който удвои аванса на домакините.

Паулиньо пропиля най-изгодната възможност за „аспирините“ в 78-ата минута, когато прехвърли Шчесни, но и вратата. В самия край пък Роналдо (88) оформи крайния резултат след асистенция на Дибала.

След успеха си Ювентус събра 4 точки и оглави класирането в групата. Леверкузен е на дъното без спечелена точка.